Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tunus İşi Lif Nasıl Örülür?

Tunus işi örgü modellerinden tunus işi nergis modelini acemilik yıllarımda video çekmiştim. Çok kolay ve çok şık duran tunus işi örneklerinden. Bebek örgüleri, bebek şapkaları, battaniyeler, süveterler, yelekler gibi birçok örnek örebilirsiniz. Bugün tunus işi lif nasıl örülür ondan bahsedeceğiz. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayarak öreceğiniz bir model olacak. Uzun lif modelleri, kese lif modelleri, kare – dikdörtgen lif modelleri örebilirsiniz. Hatta takım lif modelleri olarak da örüp üzerini örgü çiçek modelleri ile süsleyebilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız modeli örgü bulaşık bezi olarak da kullanabilirsiniz. Örgü tutacak modelleri olarak örebilirsiniz. Kalın iplerle örüp fırın eldiveni olarak tasarlayabilirsiniz. Seçenek oldukça fazla.  Tek şişle örgü çok seviliyor bebek hırkalarında, tunus işi patik modellerinde çok kullanılıyor. Zevkli bir örgü. Tunus işini ileri ve geri olacak şekilde örüyoruz. Değişik desenlerde tunus işi örgü modelleri arıyorsanız yine birçok örgüde kullanacağınız tunus işi çapraz ilmekler nasıl örülür inceleyebilirsiniz.

Tunus İşi Nergis Lif Nasıl Örülür?

Çeşit çeşit iplerle örebileceğini harika ve kolay bir örnek. Tunus işi nergis modeli yapılışını videolu olarak hazırladık. Resimli anlatımını önceki yazılardan bulabilirsiniz. Biraz acemilik yıllarında olduğu için videolarda ufak tefek hatalar olabilir.  Affola diyor tunus işi lif nasıl örülür başlıyoruz.

Lifin boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Uzun örmek istiyorsanız zinciri uzun tutabilirsiniz. Yada kısa tutup uzun şerit halinde örebilirsiniz. Tabi zinciri çekerken 4 ve katları +1 zincir çekerek ayarlıyoruz. Zinciri çektikten sonra klasik olarak her zincirden ilmekleri çıkartıyoruz. Daha sonra ileriye doğru da 1 kez örüyoruz.

Tunus İşi Lif Nasıl Örülür? 6

Tunus İşi Lif Nasıl Örülür? 4

Şimdi tekrar geri gelme zamanı. İlk ilmeği 1 ilmek olarak örüyoruz. Ve 4 zincir çekiyoruz. 4 ilmeği geri olarak hep birlikte örüyoruz. Tekrar 4 zincir çekiyoruz. 4 ilmeği tek seferde örüyoruz. İleriye doğru giderken zincirlerden ilmek çıkartıyoruz. Örgü bu kadar. Zincir çekerken, ilmek toplarken sayıların aynı olmasına dikkat edelim. Aynı olmadığında örgü bozulacaktır.

Tunus İşi Lif Nasıl Örülür? 5

Tunus İşi Lif Nasıl Örülür? 7

Lif, örgü elbezi, bulaşık bezi istediğimiz ölçülere geldiğinde tüm çevreyi sık iğne ile dolanalım. İsterseniz güzel bir kenar oyası da yapabilirsiniz.

Tunus İşi Lif Nasıl Örülür? 1

Tunus İşi Lif Nasıl Örülür?

Tunus İşi Lif Nasıl Örülür? 3

Tunus İşi Lif Nasıl Örülür? 8

Tunus işi nergis modelini videolu izleme zamanı.

Kaynak : https://www.etsy.com/listing/727471522/tunisian-crochet-pattern-for-pot-holder

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler