Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lif Modelleri Anlatımlı Yapılışı

Lif modellerinden çok beğeneceğiniz bir örneğin tarifini hazırladık. Kapkek lif yapımı. Lif modelleri anlatımlı yapılışının tüm detaylarını videoda bulabilirsiniz. Ve zorlanmadan örebilirsiniz. Örgü süsleme sanatı kapkek modellerini farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. 2019 lif modellerinden kapkekli model nasıl yapılıyor inceleyelim.

Kapkek Lif Nasıl Örülür?

Lif modelleri anlatımlı yapılışı kapkek lif için beyaz, kahve ve kırmızı renkleri kullanıyoruz. Kupcake motifleri içinse kalan iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Tığ, maka, iğne ve ipliğe ihtiyacımız olacak.

3 boyutlu cupcake lifimize öncelikle papatya lif tabanı örerek başlıyoruz. Zincirlerle oluşturduğumuz yuvarlak halkanın içine 6 fıstık yapıyoruz. Fıstıkların arasına 3 lü fıstıklar yaparak 6 dilim haline ayırıyoruz lif tabanımızı. Her bir dilimin sonunda artırma işlemi yaparak lifimizi büyütüyoruz. Her dilimde 8 fıstık olana kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Her dilim üzerinde sıra başlarında eksiltme işlemi yaparak 4 fıstığa düşürüyoruz sayımızı ve ilmek kaydırma yöntemi ile başladığımız yere ilerleyerek tekli fıstık örüp kapatıp kenar uygulaması yapıyoruz. Tabanımızı bu şekilde diğer dilimlerde ayni işlemi yaparak tamamlıyoruz.
Cupcake için kahverengi ipimizle 3 fıstık yapıyoruz ve 3 fıstıkla başladığımız ilk sırayı 4 fıstıkla artırma işlemi yaparak bitiriyoruz. Sıra sonlarında artırma işlemi yaparak 3 sıra örüyoruz. Cupcake için istediğiniz renkte lif ipiyle sıra başında eksiltme işlemi yaparak başlıyoruz bu sırayı tek renkle örüyoruz. İkinci sırada aralarda tekli fıstıklar örerek süsleme yapıyoruz. 4 sıra olarak ördüğümüz keklerimizi kenar uygulaması yaparak ve üstte iki fıstık arasında kırmızı ipimizle 3 lu fıstık yaparak tamamlıyoruz. Lifimizin üstüne her dilime 4. Sıradan itibaren dikerek sabitliyoruz.

Lif Modelleri Anlatımlı Yapılışı

Lif Modelleri Anlatımlı Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler