Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Takımlı Lif Yapılışı

Takım lif modellerine çok güzel bir örnek daha ekliyoruz. Çok beğeneceğiniz harika bir model. Yuvarlak lif modellerine, uzun lif modellerine, kese lif modellerine ve kare lif modellerine çiçekli çok güzel bir örnek. Takım lif modelleri yapımı için birçok farklı desenin yapılışından bahsetmiştik. Gül dalı takım lif yapılışı çeyizler için muhteşem bir model. 4’lü takım lif yapılışı da kırkyama örgü modellerini andıran çok güzel bir örnek. Gelelim şimdi yeni takım modelimiz olan çiçekli takım lif yapılışına.

Çiçekli Takım Lif Nasıl Örülür?

  • Çiçekli Takım Yuvarlak Lif Modeli

Çeyizlerin bohçaların vazgeçilmezi olan takım lif modelleri arasında en çok tercih edilen modelin yapımını göstereceğiz sizlere. Modelimizin yapımında 2 numara tığ ve 4 renk lif ipi kullanılıyor. Modelimize 6 yapraklı 2 katlı bir gül görünümünde çiçek yaparak başlıyoruz. Modelin renk tercihleri tamamen size kalmış. Dilerseniz tek renk gül renginde yapıp gül olarak dilerseniz bizim örnekte yaptığımız gibi ortası kahverengi etrafı sari olacak şekilde ayçiçeği olarak ta yapabilirsiniz. Ortada kalacak bu çiçeğimizin her bir yaprağına bir puf çiçek yapıyoruz ve bu çiçekleri her ortadaki çiçeğe hemde birbirlerine sabitliyoruz. Toplamda 6 adet puf çiçek yapıyoruz ve en üst sıraya geçiyoruz. En üst sırada puf çiçeklerin arasına ilk yaptığımız ayçiçeklerinden yapıyoruz. Son olarak çiçeklerin aralarına 3 fıstıktan oluşan yeşil yapraklar yaparak üst kısmı bitiriyoruz. Dilerseniz çiçeklerin ortasına inci dikebilirsiniz. Yıldız tekniği kullanarak düz yuvarlak taban lif yapıyoruz kenar oyasını da yaptıktan sonra çiçekli kısmı düz tabana dikerek modelimizi bitiriyoruz. Yapmak isteyenlere kolay gelsin.

Çiçekli Takımlı Lif Yapılışı

  • Çiçekli Takım Lif Kare Modeli Yapımı

Takımımızın kare versiyonunda da yuvarlakta olduğu gibi 2 numara tığ ve 4 renk lif ipi kullanılıyor. Ortası kahverengi etrafı sarı olan çiçekten yapıyoruz ve etrafına 1 er yaprak arayla puf çiçek yapıp sabitliyoruz. Puf çiçeklerin arasinada 3 fıstıktan oluşan yeşil yapraklar yaparak üçgen görünümünde bir parça hazırlıyoruz. Yaptığımız bu parçanın aynısından bir tane daha örüyoruz. Dilerseniz çiçeklerin orta kısmına boncuk dikebilirsiniz. 21 fıstık eninde 21 fıstık boyunda kare bir parça yapıyoruz. Fıstık üzeri pipirik yaparak kenar oyasını bitiriyoruz. Yaptığımız bu çiçekli kısmı çapraz olarak köşelere dikiyoruz ve modelin karesini de tamamlamış oluyoruz. Yapacaklara kolay gelsin.

Çiçekli Takımlı Lif Yapılışı 6

 

  • Çiçekli Takım Uzun Lif Yapımı

Bir minik ayçiçeği 2 puf çiçek bir ayçiçeği 2 puf çiçek bir ayçiçeği seklinde örüp birbirine sabitliyoruz. 2li puf çiçeklerin ortasına tekrar ayçiçeği yapıyoruz. Arada kalan boşluk kısımlara da 3 fıstıklı yapraklar yaparak uzun lifimizin üst kısmını bitirip alt tabanın yapılışına geçiyoruz. Alt taban için 4 fıstık enine başlayıp genişliği 12 fıstık olana kadar büyütüyoruz. 20 sıra artırma yapmadan örüyoruz ve tekrar eksiltme yapmaya başlıyoruz. 4 fıstık kalana kadar eksiltmelerimizi yapıyoruz ve uç kısmına plastik halka takip kenar oyası yaparak modelimizi bitiriyoruz. Cicekli kısmı düz zemine dikerek modelimizi bitiriyoruz.

Çiçekli Takımlı Lif Yapılışı 7

Çiçekli Takımlı Lif Yapılışı 5

 

  • Çiçekli Takım Kese Lif Yapımı

12 fıstık eninde 15 fıstık boyunda yıldız tekniğiyle bir parça örüyoruz. Parçanın uç kısmında 3 sıra ikili fıstık örüyoruz. Ayni parçadan 2 adet yapıp parçaları üst üste koyarak kenar oyası yaparak kesemizi birleştiriyoruz. Kesemizin üst tarafı için ayçiçeği yapıp etrafinada puf çiçek yapıyoruz ve aralarına da yapraklar yaparak çiçekli kısmı bitiriyoruz. Çiçeklerin ortasına boncukta dikebilirsiniz. Çiçekli kısmı kesemizin on tarafına dikip modelimizi bitiriyoruz. Boyun bagi olarakta kullandığımız renklerden zincir çekip üst kısımdan geçirip bağlıyoruz. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsi

Çiçekli Takımlı Lif Yapılışı 4

Çiçekli takım lif yapılışı çok güzel bir örnek. Takımlarımızı tamamladık. Harika görünüyor. İstediğiniz renklerle örebilirsiniz.

Çiçekli Takımlı Lif Yapılışı 3

Çiçekli Takımlı Lif Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler