Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Suzanın Çiçek Bahçesi Yuvarlak Lif Yapılışı

Lif modellerinden harika bir örnek daha. Suzanın çiçek bahçesi yuvarlak lif yapılışı. Çeyizlik lif modellerine, takım lif modellerine yepyeni bir örnek. Çiçek bahçesi lifin daha önce diğer parçalarını örmüştük. Şimdi o modellere değinelim daha sonra yeni modele geçelim. Suzan’ın çiçek bahçesi kare lif yapılışı ile takım oluşturabilirsiniz. Suzanın çiçek bahçesi uzun lif yapılışı da takıma çok güzel uyacak bir örnek. Daha farklı anlatımlı, videolu çok lif modelimiz var. Tüm tariflere bir tık ile ulaşabilirsiniz.

Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Suzanın çiçek bahçesi yuvarlak lif yapılışı için 4 renk lif ipi kullanacağız. Beyaz, yeşil kullanacağız. Çiçekler için ise istediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Makas ve iğneye ihtiyacımız olacak ayrıca.

Suzanın Çiçek Bahçesi Yuvarlak Lif Yapılışı 4

Modelimiz iki farklı boyutta yıldız örgü tekniği ile örülen papatya taban üzerine yapılıyor. Büyük papatya taban ortadan 6 fıstıkla başlanarak 6 dilim olarak örülüyor ve 8 sıra ve her bir dilim 8 fıstık olana kadar örülüyor. Her dilim ayrı ayrı olacak şekilde dilim başlarında eksiltme işlemi yapılarak 3 sıra örülür ve 5 fıstık olarak dilimler tamamlanır. Ortadaki küçük tabanda ise aynı büyük tabandaki gibi başlanır 4 sıra ve her dilim 4 fıstık olana kadar örülür. Her dilim üzerinde 2 sıra eksiltme işlemi yapılarak dilimler örülür. İki parçanın kenarında da yeşil ip ile zincir yuvaları örülür ve yuvaların içine çiçek için trabzanlı zeminle ve yaprak çalışması uygulanır. Trabzanların üstüne lale çiçeklerini oluşturuyoruz ve iki parçayı dilimlerin arasından bağlayarak sabitliyoruz.

Suzanın Çiçek Bahçesi Yuvarlak Lif Yapılışı 3

Suzanın Çiçek Bahçesi Yuvarlak Lif Yapılışı 2

Suzanın Çiçek Bahçesi Yuvarlak Lif Yapılışı

Suzanın Çiçek Bahçesi Yuvarlak Lif Yapılışı 1

Çok güzel oldu lifimiz. Şimdi ayrıntılı bir şekilde nasıl örüldüğüne bakalım. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler