Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Suzan’ın Çiçek Bahçesi Kare Lif Yapılışı

Takım lif modellerine devam ediyoruz. Daha önce Suzan’ın çiçek bahçesi lifi, Suzan’ın çiçek bahçesi kese lif yapılışı, Suzan’ın çiçek bahçesi uzun lif yapılışı paylaşmıştık. Bugün takıma ek olarak Suzan’ın çiçek bahçesi kare lif yapılışı paylaşıyoruz. Bu güzel modelin kenar kısmında kullanılan örgü çiçek modellerini farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Lif örneklerinden yeni tasarım modelin detaylarına bir göz atalım.

Çiçekli Kare Lif Nasıl Örülür?

Suzan’ın çiçek bahçesi kare lif yapılışı için istediğiniz renk düzeni ile örebilirsiniz. Bu güzel lif için 3 renk lif ipi, 2 numara tığ, inci, dikiş iğnesi, makas kullanacağız.

Modelimiz için iki adet kare taban örüyoruz. Büyük kare tabanı üst üste 18 tane tekli fıstık olarak başlıyoruz ve yıldız örgü tekniği ile 18 sıra örerek kare bir taban elde ediyoruz. Küçük olan kare tabanımızı 8 fıstık olarak başlayıp yine yıldız örgü tekniği ile 8 sıra örüyoruz. Kenarlarda yeşil ipimiz ile yaprak ve çiçek zeminleri oluşturacağız. İki parçayı birbirinden ayıran farklılık küçük parçada yeşil yaprakları yaptıktan sonra bir yuva atlıyoruz ve bir sonraki yuvanın içine çiçek zemini olan 6 tane ikili trabzanı oluşturuyoruz. Buyuk parçanın kenarında yaprak uygulamasından sonraki yuvaya ilmeğimizi sabitledikten sonra bir sonraki yuvaya geçiş yapmadan aradaki sık iğne olarak ilmeğimizi sabitlediğimiz yere çiçek zemini olan trabzanlarımızı yapıyoruz. Çiçek uygulaması için trabzanların arasına yan yana 5 tane fıstık yaptıktan sonra fıstıkları birleştiriyoruz. Fıstıkların arasına 2 adet pıtırcıklı trabzan yapıyoruz. Çiçeklerimizi bu şekilde yaptıktan sonra inci dikerek çiçekleri tamamlıyoruz. Ortadaki küçük kare parçayı dikerek sabitliyoruz. Yeşil ip ile uçlarda çiçek uygulaması yaptığımız zincir çekerek hazırladığımız fiyonk süslemesini lifimizin ortasına dikerek sabitliyoruz ve modelimizi tamamlıyoruz.

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Kare Lif Yapılışı

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Kare Lif Yapılışı 1

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Kare Lif Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler