Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Kolay Uzun Lif Yapılışı

Lif modellerinden şişle ördüğümüz bir örneğin yapılışıyla devam ediyoruz. Şişle kolay uzun lif yapılışı hazırladık. İki renkli lif modelleri veya tek renk lif modelleri olarak öreceğiniz kullanışlı liflerden. Şiş örgü örneklerinden birçok örneği lif yapımında kullanabiliriz. Mesela haraşo örgü modelleri, pirinç örgü modelleri gibi. Mesela şişle uzun lif yapımı pirinç örneği ile yapılmış kolay lif modellerinden. Diyarbakır işi lif modeli yapılışı yine uzun ve şişle örülmüş örneklerden. Şişle ördüğümüz kolay örgüde kullandığımız modeli kare lif modelleri, dikdörtgen lif modelleri ve kese lif modellerinde kullanabilirsiniz. Hatta bu 3 lüden aynı renklerle örerek takım lif modelleri yapabilirsiniz. Şişle kolay uzun lif yapılışı için hazırladığımız videoya geçelim.

Şişle Lif Yapımı

Şişle kolay lif yapımı hazırladık. Uzun lif modellerinden. Yavaş yavaş artırıp daha sonra keserek şekil verdiğimiz kolay liflerden. Şişle kolay uzun lif yapılışında 2 renk kullanıyoruz. Yumuşak iplerle erişte lif modelini örüp kullanabiliriz.

Şişle Kolay Uzun Lif Yapılışı

Gri sarı, kırmızı beyaz, beyaz yeşil, beyaz sarı, mor sarı, mor pembe gibi birçok rengi uyarlayarak örebileceğimiz liflerden. Beyaz renk içine her rengi karıştırabiliriz. Her renkle uyumlu olacaktır. Eğer kolay bir lif örmek istiyorsanız aynı zamanda kullanışlı da olsun diyorsanız hemen şişle kolay uzun lif yapılışına geçebiliriz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler