Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalp Lif Örnekleri

Lif modellerine yepyeni bir tasarım örneği daha ekliyoruz. Çok güzel bir lif. Küçük örüp parçaları birleştirerek bir bütün olarak örebilirsiniz. Daha önce ördüğümüz lif örneklerinde de harika kalpli lifler var. Mesela hasır kalp lif modeli yapımı değişik bir örnek. Bahsettiğim teknik minik kalpler lif yapımına benzer bir model tasarlayabilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz lifi istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Banyo lifi modelleri olarak örebilir, hediye edebilir, çeyizleriniz için kullanabilirsiniz. Kalp lif örnekleri için sizlere videolu anlatım hazırladık. Hazırlayın iplerinizi, tığlarınızı örmeye başlayalım.

Kalp Lif Örnekleri 1

Kalp Lif Nasıl Örülür?

Lila, beyaz renklerle örülmüş kalp lif örnekleri tarifi hazırladık. Bu model acaba penye iplerle örülüp paspas modelleri yada biraz daha kalın iplerle örüp örgü amerikan servis modelleri olarak kullanılabilir diye düşünüyorum. Lifimize 2 renk lif ipi kullanıyoruz. Mor ve beyaz kullanıldı videoda. Siz isteğiniz renk yapabilirsiniz. 2 no silikon saplı tığ kullanıyoruz. Siz elinize yatkın bir tığ kullanabilirsiniz. Lifimize mor lif ipi ile 2 zincir çekerek başlıyoruz. Badem tekniği ile yapıyoruz. Her sırada artırma oluyor. 16 sıra bu şekilde örüp tam ortayı ayırıp iki tarafta da aynı şekilde eksilterek tamamlıyoruz. Beyaz ip ile 2 sıra etrafından dönerek tamamlayıp en son mor ipimizle badem tekniği ve zincirlerle kenar geçerek lifimizi tamamlıyoruz.

Kalp Lif Örnekleri

Kalp Lif Örnekleri 3

Lif çok güzel duruyor. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız baştan sona yapılışı videoda. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Kalp Lif Örnekleri”
  1. Nese Mavis dedi ki:

    Model7nizi neden kald7rdiniz..cok güzeldi

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Maalesef videoyu biz kaldırmadık. Güncelledik, benzer bir modelin tekrarını ekledik. Uyarınız için çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler