Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Katlı Çiçekli Lif Yapılışı

Çok güzel bir örnek daha. İki katlı çiçekli lif yapılışını tek kat olarak, 3 kat olarak örebilirsiniz. Lif modellerinden zarif ve çok şık bir örnek. Her katta çiçekleri farklı renklerle yapabilirsiniz. Çiçekleri evde kalan iplerle de örebilir bu sayede artık ipleri değerlendirmiş olursunuz. Lif modellerinden sizlere güzel örneklerin tariflerini videolu olarak hazırlamaya devam ediyoruz. Katlı lif modellerinden en çok örülen örneklerden biri lahana lif modeli yapılışı. Çok güzel bir örnek. Yine katlı liflerden yeni örnek olan yeni bahar çiçeği lif modelini de hem günlük kullanımlarınız için hemde çeyizleriniz için örebilirsiniz. Bu kadar sözden sonra sıra geldi iki katlı çiçekli lif yapılışına. Biz fazladan bir kat daha ekledik. Umarım beğenirsiniz.

İki Katı Çiçekli Lif Nasıl Örülür?

Her renk ile örülebilecek çok güzel bir lif. Tarifini videolu olarak hazırladık. İlk defa lif örecek arkadaşlarımız da kolaylıkla örebilirler. İstediğiniz renk lif ipleri ile örebilirsiniz. Modelde kırmızı, beyaz ve yeşil renk ipler kullanıldı.

İki Katlı Çiçekli Lif Yapılışı

Lifimize ilk önce sihirli halkayla başlıyoruz. Halkamızın içine 3 dolgulu aralarda 2 zincir çekerek 6 tane fıstık yapıyoruz sıramızı tamamlayıp halkayı sıkılıyoruz. İkinci sırada sıra sonunda artırma yapıyoruz 9 fıstık olana kadar sıra sonlarında artırma yaparak tamamlıyoruz 10 sırada yeşil renkle yapraklarımızı yapıyoruz 11 sırada beyaz renkle pıtırcıklar ve 12 sırada kırmızı güllerimizi yapıyoruz 3 katımızda aynı işlemleri yapıyoruz. Yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin. Şimdi ayrıntılı bir şekilde videoyu izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler