Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Uzun Lif Modelleri

Uzun lif modelleri ile devam ediyoruz. Plastik halka kullanabilirsiniz. Veya örgüden yapabilirsiniz. Uzun lif modellerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Çeşitli örgü çiçek modelleri ile. Mesela güllü uzun lif tarifini örüp ortada bulunan çiçekleri değiştirebilirsiniz. Menekşe uzun lif yapımı içinde öyle. Çiçekler, kelebekler kondurabilirsiniz. Puf çiçekli uzun lif yapımını ise yuvarlak dilimini biraz daha büyük örerek tek olarak yuvarlak lif modellerinden örebilirsiniz. O şekilde de çok güzel duruyor.

Kolay Uzun Lif Nasıl Örülür?

Uzun lif modelleri için gerekli olan malzemeler 2 renk lif ipi,  2 adet orta büyüklükte halka, 2 numara tığ. Malzemeler hazırsa hemen yapılışına geçelim.

Uzun Lif Modelleri

Lifin yapılışına beyaz iple halkanın içi sık iğne tamamı dolduruyoruz. 1 zincir çekip dibine 3 dolumlu kapalı fıtık yapıyoruz.  Tepeye 1, dibine 1  fıstık batıp kup kısmında 6 fıstık olana kadar örüyoruz. 1 üst sıralarda 3 lü fıstık toplayıp köşe bitimine kadar örüyoruz. Köşe sonunda 2li fıstık yapıp arttırma yapıyoruz. Her köşe sonunda arttırma yapılarak 9 sıra örülüp tepede 13 fıstık sayısıyla tamamlıyoruz. Üçgen dilimi beyazla tamamlıyoruz. Kırmızı ip sabitliyoruz. 3lü fıstık toplayarak sıra bitimine kadar örülür. Arttırma eksiltme yapmadan  1 sıra beyaz 1 sıra kırmızı ile devam ediyoruz. Kırmızıyla 10 sıra örüyoruz. Orta kısmı tamamlamış oluyoruz. Beyaz ip sabitlenip ilk sırada eksiltme yapmadan 3lü fıstık  ile sıra aynı sayıda köşeye kadar tamamlıyoruz. Her bir dönüşte köşeye açık 1 fıstık yanına 1  fıstık yapılarak eksiltme yapıyoruz. Sıra bitimine kadar 3 lü fıstık örmeye devam ediyoruz. Eksiltmeler her dönüş sırasında yapılarak  9 sıra örülerek tepede 5 fıstık kalana kadar devam ediyoruz. İlk halka birleşimi bu uç kısmında da aynen yapılarak halkayı life sabitliyoruz. En son kenar oyası ile lifi tamamlıyoruz.

Uzun Lif Modelleri 1

Uzun Lif Modelleri 3

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler