Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Yıldız Lif Nasıl Örülür?

Lif örneklerinden güzel bir örnek hazırladık. Yuvarlak lif modelleri ama yıldız lif yapılışı. Çiçekli çok güzel bir örnek. Çiçekli yıldız lif nasıl örülür detaylı anlatımı, malzemeleri ile birlikte bilgilerini hazırladık. Yıldız lif modellerinden çok güzel örneklerimiz var. Nazar boncuğu yıldız lif yapılışı çok güzel örneklerden. Yıldız çiçeği lif tarifi de çeyizlik lif modellerinden, çok sevilen, satış yapanlar için çok sipariş aldıracak örneklerden. Yuvarlak yıldız lif nasıl örülür, uzun lif modelleri, kese lif modelleri gibi birçok örnek tarifimiz var. Hepsine bir tıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi çiçekli güzel bir örneğin detaylı yapılışına geçelim.

Yıldız Lif Yapımı

Yeni başlayanlar için kolay lif modelleri ile devam ediyoruz. Yuvarlak yılrız lif nasıl örülür tüm detayları ile başlayalım. Lif ipi olarak bonbon ip kullanıyoruz. Kırmızı, somon, beyaz ve yeşil renk kullanacağız. 2 numara tığ kullanacağız.

Yuvarlak Yıldız Lif Nasıl Örülür? 1

Çeyizlik lif yapımında zincir çekerek bir halka oluşturuyoruz. Halka içine 6 tane fıstık yapıyoruz ve sabitliyoruz. Üst sırada bir fıstık yapıp kapatıyoruz. Tekrar fıstık üstüne fıstık hemen aşağıya da bir fıstık yapıp 2 li fıstığı kapatıyoruz. Her yuvaya bu şekilde tamamlayıp bir üst sıra da bir fıstık yapıp kapattım tepesine bir fıstık dibine ve karşı noktaya fıstık yapıp 3 lü yıldız topluyoruz artma işlemi yaparak tepesine bir dibine bir fıstık yapıp sıra sonuna kadar aynı işlem her sırada artma işlemi yapıp üzeri 7 fıstık oluncaya kadar yuvarlak lif yapıyoruz. Yıldız modelini vermek için eksiltmek için fıstık yapıp kapatmadan diğer noktadan fıstık alıp 2 li fıstık topluyoruz. Görünüm ters V gibi normal 3 lü fıstık toplayıp 6 tane fıstık elde ediyoruz. Bir üst sırada yine 2 tane fıstığı toplayıp 3 lü fıstık topluyoruz. 5 tane fıstık oldu her sırada bir eksiltiyoruz üstünde 2 tane fıstık kalıncaya kadar, kenar tığlaması fıstık yapıp 3 zincir çekip fıstığın tepesine 3 defa batıp 2 zincir çekip diğer noktaya fıstık yapıp üzerine zincirle bitiriyoruz. Çiçek için 6 zincir çekiyoruz. 12 tane yuva için trabzan yapıyoruz her yuva içine 5 defada çektiğimiz fıstık yapıyoruz. 2li fıstık olarak topluyoru. 6 lı fıstık oluşuyor. Yeşil iple çiçeğin sap kısmını zincir çekerek yapıyoruz. Bu şekilde lif tamamlanmış oluyor.

Yuvarlak Yıldız Lif Nasıl Örülür?

Yuvarlak Yıldız Lif Nasıl Örülür? 3

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler