Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Yıldız Lif Nasıl Örülür?

Süper bir model daha. Hem çiçekli hemde yıldızlı. Çiçekli yıldız lif nasıl örülür videolu anlatımlı harika bir model. Lif modellerinden çeyizlere layık bir örnek. Günlük kullanım içinde oldukça iyi. Bahar çiçeği lif modeli yapımı gibi duran içinizi açacak örerken çok keyif alacağınız bir model. Dilerseniz yıldız lif modelleri içinde bulunan çiçekleri renk renk de yapabilirsiniz. Eminim o şekilde de çok güzel duracaktır. Gül motifli lif modelleri olarak da örebilirsiniz. Orta kısma küçük küçük örgü gül modelleri yapabilirsiniz. Kat yapraklı çiçekler örebilirsiniz. Model anlatımı bizden üzerinde kendi zevkinize göre, hayal gücünüze göre değişiklikler yapmak sizden. Hadi şimdi çiçekli yıldız lif nasıl örülür öğrenelim.

Yıldız Lif Örnekleri Anlatımlı

Yeni lif modeli yine çeyizlerin gözdesi olan bir model olacak. Lifin orjinal ismi gündüz sefa çiçeği (Kahkaha çiçeği) diğer adı convolvulus lifimiz bir beyaz lif ipi ve punch ipi ile yapılıyor. Siz isterseniz punch ipi yerine lif ipi kullanabilirsiniz ama punch ipi ile gayet şık ve gösterişli bir model oldu. Punch ipi biliyorsunuz lif ipi gibi yumuşak. Lifimize beyaz lif ipi ile 5 zincir çekerek içine 6 fıstık yapıp ilk sırayı tamamlıyoruz. 2 sırada artırma tekniği kullanıyoruz her sıra sonunda artırarak 9 sıra yapıp daha sonra her sırada eksiltiyoruz. Tek 1 fıstık kalana kadar eksiltiyoruz yıldız lif zemin yapıyoruz ve üzerine 7 tane akşam Sefası çiçeği yapıyoruz. Çiçeklerimizin yapılışı punch ipi ile 5 zincir çekerek içine 6 fıstık yapıp ilk sırayı tamamlıyoruz. 2 sırada beyaz lif ipi ile sıra sonlarında artış yapıyoruz. Üçüncü sırada sadece üçlü yıldız yapıyoruz ve en son yine punch ipi ile 6 zincir çekerek kenar geçip lifimizi bitiriyoruz. Yaptığımız çiçekleri her dilime bir tane gelecek şekilde dikip lifimizi bitiriyoruz. Çeyizlik lif modeli yapacak olanlara kolay gelsin.

Çiçekli Yıldız Lif Nasıl Örülür? 1

Çiçekli Yıldız Lif Nasıl Örülür?

Çok güzel görünüyor değil mi. Yazılı olarak kısaca yapılışına değindik. Şimdi videolu yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=1qtWjpKA4xU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0ugirlvZkl6ayOLx2sR4e1dMEuQq5jt8sUG5Cb0Sm8xniEPcCNz_Lc0R8

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler