Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gül Motifli Lif Modelleri

Lif örneklerinden sizlere muhteşem iki modelin yapılışını hazırladık. Dekor ürünü olarak da kullanabileceğiniz harika bir örnek. Örgü gül yapımı ve örgü yaprak yapımını çeşitli süslemelerinizde, farklı lif modelleri süslemede de kullanabilirsiniz. Lifzade lif modeli, gül motifli lif modellerini takım olarak örüp kullanabilirsiniz. Gülleri muhteşem olmuş. Gülleri lif modelleri anlatımlı örneklerde çok kullanıyoruz. Hadi şimdi daha önce paylaştığımız güllü liflere değinelim. Güllü lif modelleri yuvarlak, yıldız ve uzun olarak çalıştığımız bir modeldi. Bahar çiçeği lif modelleri yapımı ise yuvarlak motifin birleşiminden oluşup çiçeği andıran, gülü andıran bir modeldi. Üç boyutlu lif modelleri yapılışı ise güllü diğer örneklerden. Şimdi yeni modelin yapılışında sıra.

Güllü Lif Nasıl Örülür?

Günlerden yine örgü lif modeli ile burada sizlerleyiz. Çeyizler için harika bir lif modeli. Yeni lif modeli olan lifzadem lif modelini sizler için hazırladık. Sizler de kolayca yaparsınız bir ip olsun bir tığ olsun yeterli. Gül motifli lif modelleri için malzeme beyaz lif ipi, altın simli oya ipi, 8 no tığ, makas, etamin iğnesi.

Lifzadem lif modelinin orta kısımdan başlayın 5 ve ya 6 zincir çekip üstüne 6 fıstık yapın. Altı dilim hallinde beyaz ile her sırada artırarak toplam 8 sıra ördük siz sırasını fazla örebilirsiniz. Kenar oyası yapıp en son altın simli oya ipi ile zincir çekip her tarafını bitirdik. Lifzadem lifin üstünün süslemesini orta altı fıstıkların yuvalarına batarak her dilim arasına gelecek şekilde yapraklar ördük. Fıstığın üstüne üçlü fıstık yaparak artırma yapıp üç sıra örülür tekrar eksiltmeye başlanır. İki fıstık kapatana kadar örülür ve yaprağın uç kısmını 5. Sıraya zincir üstüne tutturulur. Her yaprağı aynı şekilde örülür. Altın simli ip ile dikiş atılarak çizgiler yapılır yapraklar işlenir biter. Çiçekleri ise 65 zincir çekip üstüne 31 kutu olacak şekilde örülür. Kutuların içine bir tanesine sıkı iğne batılır bir tanesine ise altı tane tırabzan yapılır. Tekrar diğer kutuya sık iğne batılır. Kutuların üstü bitene kadar aynı şekilde örülür. Üstünü altın simli ip ile zincir çekip üstünü bitirip rulo yapıp çiçeğin arka tarafını iğne ile dikilir ve aynı çiçekten 7 tane daha örülür. Yuvarlak lif modeli tabanın üstüne dikilir. 1 tane ortasına çiçek diktik 6 çiçeği ise her dilimin üstüne yerleştirip diktik. Lifzadem yuvarlak lif modeli bitmiş olur.

Gül Motifli Lif Modelleri 2

Gül Motifli Lif Modelleri 3

Gül Motifli Lif Modelleri 4

Gül Motifli Lif Modelleri 5

Biz birde Lifzadem kese lif yaptık kese lif modelini de kolayca yaparsınız kese lifin taban kısımlarını yine yuvarlak lif modeli olarak başladık kese lif tabanı altı sıra artırılarak ördük. Bir dilimin üstünü el girecek yerini 3 sıra artırılarak ördük aynısından iki tane örülüp iki parçayı birbirine birleştirdik. Kenar oyası yapıp bitirdik. Lifzadem kese lif modelinin süslemesini de yuvarlak lif modeli gibi süsledik orta kısmına yapraklar ördük altın simli ip ile işledik. Kese lif modeline 1 tane ortasına çiçek ördük diktik. Ve güzel bir lifzadem liflerimiz oldu.

Gül Motifli Lif Modelleri

Gül Motifli Lif Modelleri 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler