Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Menekşe Lif Örneği Yapılışı

Lif modellerinden çok güzel bir örneğin yapılışıyla devam ediyoruz. Sırada birçok renk düzeniyle öreceğimiz kolay lif modellerinden. Kolay menekşe lif örneği yapılışı hazırladık. Sadece menekşe renklerinde değil her renkle, yarım iplerle lifimizi örebiliriz. Düz lifler örüp üzerini aplikelerle, puf çiçeklerle süsledik. Menekşelere, nilüferlere, sümbüllere benzettik. En güzel lif modellerini ördük. Mesela menekşe modeli lif yapımı çok hoşumuza gidecek modellerden. Hatta bu örneği sadece lif örnekleri olarak değil örgü yastık modelleri olarak da örmüştük. Eğer merak ediyorsanız önceki içeriklerimize göz atabilirsiniz. Puf çiçekli kolay lif yapılışı yine menekşe renklerinde ördüğümüz fıstıklı lif modellerinden. Gelin damat lif seti ise çok güzel takım lif modellerinden oluşuyor. 3lü takım lif modeli yapılışı tam çeyizlik. Birçok renkle bu güzel lifi örebilirsiniz. Daha çok lifimiz var. Hepsine burada değinmek çok zor. Şimdi kolay menekşe lif örneği yapılışına geçelim.

Kolay Menekşe Lif Nasıl Örülür?

Renkleri itibari ile menekşeyi andırdığı için bizde menekşe lif olarak isimlendirdik. Kırmızılarla gelincik, mavilerle unutma beni çiçeği veya her bir çiçekte farklı renk kullanarak kır çiçekleri olarak öreceğimiz liflerden. Lifte 4 renk kullanıyoruz. Çiçeklerin göbekleri için sarı, yapraklar için yeşil sabit renklerimiz diyebiliriz. Tabi göbek kısmı için siyah, mor, kırmızı gibi farklı renklerde kullanabiliriz. Diğer 2 rengimiz ise çiçek rengimiz ve lifin ana rengi olacak.

Kolay Menekşe Lif Örneği Yapılışı 1

Çok güzel görünüyor değil mi. O halde hemen yapılışına geçelim. Bakalım kolay menekşe lif örneği yapılışı nasılmış. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler