Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tomurcuk Lif Yapımı

Harika bir lif tarifi daha. İstediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Tomurcuk lif yapımıkare lif modelleri, yuvarlak lif modelleri, uzun lif modelleri olarak tasarlayabilirsiniz. Biz bugün kare lif olarak örüyoruz. Lif örneklerinden ister her sırada renk değiştirerek isterseniz de tek renk olarak çalışabileceğiniz bir model. Tomurcuk lif yapımına geçmeden benzer tekniklerle yapılan lif örneklerine değinelim. Tomurcuklu rüzgar gülü lif yapımı çok güzel bir örnek. Tomurcuklu kese lif yapımı her renk ile çalışabilirsiniz. Yeni bahar çiçeği lif modeli ise iki katlı çok güzel bir örnek. Önceki modellerden bahsettiğimize göre şimdi yeni modele geçelim.

Kolay Kare Lif Modelleri Yapılışı

Tomurcuk lif yapımı için istediğiniz renkleri kullanarak örebilirsiniz. Yine güzel bir lif yapılışı. Lif oldukça kullanışlı ve çeyizler de olması gerek bir model. Görselliği çok şık ve hem şıklığı hem de kullanışlı olması açısından çok güzel bir lif. Modelin yapımı için 3 renk lif ipi yeterli oluyor. 7 numaralı tığ ile örülmüş fakat siz liflerinizi kaç numara ile örüyorsanız o şekilde örebilirsiniz. Yapım tekniği ise oldukça basit. Liflerde sıkça kullanılan yıldız tekniği yani 3 lü fıstık şeklinde örülüyor.

Tomurcuk Lif Yapımı

Şimdi lifimizin yapımı hakkında biraz bilgi vereyim dilerseniz. Öncelikle 20 fıstık yapıp zemine başlanıyor. Eğer modeli büyütmek isterseniz daha fazla fıstık yapabilirsiniz. 21. Fıstık ile geri dönüp modeli kuruyoruz. Bir yaprak bir normal 3 lü fıstık olarak beyaz renk topluyoruz. İlk sıra bitince ikinci sıraya geçiyoruz. İkinci sırayı bir sıra yaprak koymadan düz beyaz olarak örüyoruz. Bir sonraki sırada tekrar yaprakları örüyoruz. Bu şekilde işlemleri tekrarlayarak istenilen boyuta gelene kadar örüyoruz. İstenilen büyüklüğe geldikten sonra yapraklara tomurcuk yapıyoruz. Tam yaprağın orta kısmına ipi sabitleyerek 4 zincir çekip fıstık yapıyoruz ve tekrar 4 zincir çekerek dibine sabitliyoruz. Tüm yapraklara bu işlemi uyguluyoruz. En son kenar oyası yapıp bitiriyoruz. Dilerseniz videolu anlatımdan da destek alarak lifi örelim. Kolay gelsin.

Tomurcuk Lif Yapımı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler