Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Püsküllü Lif Nasıl Örülür?

Lif modellerine çok güzel bir örneğin yapılışını ekliyoruz. Genelde tığ işi lif modellerinden bahsediyoruz. Aralarda ise şiş örgü lif modellerinden bahsettik. Bugün yine şişle örülmüş liflerden bahsedeceğiz. Püskül tekniği. Aslında bu tekniği sadece liflerde değil farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Mesela örgü paspas modelleri yapabilirsiniz. Daha kalın ipler seçebilir ve püskül tekniği ile örebilirsiniz. Bebek örgü modelleri örebilirsiniz. Yada bebek patik modelleri örebilir ve taban kısmını ördükten sonra üst kısımda püskül tekniğini kullanabilirsiniz. Bir diğer adı da çim örgü modeli. Farklı yerlerde de farklı isimlerle aynı tekniği görmüş olabilirsiniz. Biz daha önce aynı teknikle güzel bir paspas ve patikler paylaşmıştık. Önceki içeriklerimizden bulabilirsiniz.

Bu paragrafta püskül – saçak tekniği ile örülmüş liflerden bahsedeceğiz. Güzel lif yapımı örneklerinden farklı modeller arıyorsanız örümcekli püsküllü lif nasıl örülür detaylı bir şekilde inceleyerek örebilirsiniz. Çok beğenilen püsküllü uzun lif yapılışı beğeneceğiniz diğer modeller arasında. Daha fazlası için önceki içerikler diyoruz ve birçok yerde kullanacağımız bir tekniğin yapılışını öğreneceğiz. Hazırsanız şişle püsküllü lif nasıl örülür öğrenelim.

Püsküllü Lif Nasıl Örülür?

Liflerde ve diğer birçok modelde kullanacağımız bir teknik. Püskül, saçak veya çim örgü gibi isimleri var. Patikler, yelekler, hırkalar, kürkler, paspaslar örebilirsiniz. Püskül tekniğini şişe dolayarak, dondurma çubuklarına dolayarak, parmağınıza dolayarak yapabilirsiniz.

Şişle Püsküllü Lif Nasıl Örülür?

Kare, uzun, kese, yuvarlak lifler veya farklı örgüler… Hepsinde kullanabiliriz. O halde hemen anlatıma geçelim ve şişle püsküllü lif nasıl örülür öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler