Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güllü Lif Modelleri

Daha önce sizlere aynı modeli takım olarak hazırlarken yıldız lif modeli yapılışını ve uzun lif yapılışını hazırlamıştık. Şimdi takım lif modellerine devam ederek güllü lif modellerinin yuvarlak örneğini hazırlıyoruz. Lif örnekleri en çok ördüğümüz ve kültür olarak çok kullandığımız örgülerden. Çeyizler için en güzel örnekler seçilip örülüyor. Gelin damat lif yapılışı, videolu yaprak lif modeli ve yapılışı gibi birçok örnek. Bu model ile birlikte diğer örnekleri de yaparak çeyizleriniz için takım lifleri örebilirsiniz. Hemen tarife geçiyoruz.

Güllü Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Güllü lif modelleri için 4 renk lif ipi kullanıyoruz. 7 numara tığa ihtiyacımız olacak. Ayrıca inci, iğne, iplik ve makas kullanacağız. Şimdi kısaca yapılışına geçelim. Ve daha sonra videosunu izleyelim.

Güllü Lif Modelleri 1

Güllü Lif Modelleri 2

Güllerin yıldızı lif modelimizin yuvarlak olarak son parçasını da çalışıp güzel bir takim haline getirdik. Öncelikle yıldız orgu tekniği ile ortadan başlayarak yuvarlak bir taban oluşturduk. Taban yapılışı su şekildedir. Elinize göre 6 veya 7 zincir çekerek yuvarlak bir halka oluşturun. Oluşturduğumuz halkanın içine 6 fıstık yapıyoruz ve fıstıkların arasına 2 tane zincir çekiyoruz. Bir üst sırada fıstıkların arasına zincir çektiğimiz yere 3 lü fıstık yapıyoruz. Her fıstığın arasında bu işlemi tekrar ederek lifimizi 6 dilim haline getiriyoruz. Bir üst sırada yine 3 lü fıstıklar yapıp kapatıyoruz her bir dilimde, dilim sonlarında artırma işlemi yaparak ikinci sıramızda dilimleri 2 fıstığa çıkarıyoruz. Her sırada bu işlemi tekrar ederek lifimizin tabanını büyütüyoruz. 10 sıra ve her bir dilim 10 fıstık olana kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Kenar uygulaması olarak fıstıkların arasına pıtırcıklı ikili trabzanlar yaparak kenar oyamızı da tamamlıyoruz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra her dilim üzerinde dikişsiz olarak yaprak uygulamamızı yapıyoruz. En son çiçeklerimizi örerek ortalarına inciler dikerek yaprakların üst kısmında kalacak şekilde dikerek sabitliyoruz. Böylelikle yuvarlak lifimizi de tamamlamış oluyoruz.

Güllü Lif Modelleri

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler