Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Uzun Lif Yapılışı

Lif modellerinden takım olarak öreceğiniz harika bir tasarım hazırladık. Uzun lif yapılışı. Detaylı olarak videoda anlatılmakta. Lif örneklerini videodan takip edip istediğiniz renk düzeninde örebilirsiniz. Uzun lif modellerinden sizlere harika modellerin yapılışını hazırlamıştık. Mesela yuvarlak fırfırlı uzun lif yapılışı harika bir örnek. Menekşe uzun lif yapımı takım lif modelleri olarak örebileceğiniz bir örnek. Nazar boncuklu uzun lif yapımı da en güzel modeller arasında. Daha fazla model anlatımı için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi uzun lif yapılışına geçelim.

Uzun Lif Modelleri Anlatımlı

Uzun lif yapılışı için 4 renk lif ipi kullanıyoruz. 7 numara tığ ile örüyoruz. Ayrıca iğne, iplik ve makasa ihtiyacımız olacak. Birde askı kısımları için 2 adet plastik halkaya.

 Uzun Lif Yapılışı 1

Uzun Lif Yapılışı 2

Modelimiz güllerin yıldızı lif modelinin uzun olarak hazırlanmış ikinci lifidir. Takim olarak çalıştığımız lifimiz 3 motiften oluşuyor. Öncelikle plastik halkalarımızın etrafını doldurarak kullanıma hazır hale getiriyoruz. Her bir motifimizi ortadan 6 fıstık olarak başlayarak 6 dilim halinde yıldız örgü tekniği ile örüyoruz ve her bir dilim 5 fıstık olana kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Diğer motiflerimizi de aynı şekilde hazırlıyoruz. Ortadaki motifimizin tek dilimi üzerinden birleştirme işlemi yaptıktan sonra uç kısımlarda lifimizin halkalarını tek dilim üzerinde birleştiriyoruz. Daha sonra her bir dilimde yaprak uygulamasını yapıyoruz ve kenar oyasını yapıyoruz. Çiçeklerimizi 4 kat olarak örüyoruz ve yapraklarımızın üzerinde kalacak şekilde ortalarına incide dikerek sabitliyoruz. Modelimizi bu şekilde tamamlanmış oluyor.

Uzun Lif Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler