Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Süreyya Çiçeği Lif Yapımı

En güzel lif modellerinden sırada Süreyya çiçeği lif yapımı tarifi var. Yepyeni güzel bir lif. Çeşitli lif örnekleri yapılışlarına bir tarif daha ekliyoruz. Lif modellerinden çeyizlik lif modelleri veya günlük kullanımlar için sizlere en güzel örnekleri bulup hazırlıyoruz. Çeyizlik lif modelleri anlatımlı örnekleri takım lif modelleri olarak da örebilirsiniz. En güzel lif modelleri 2020 yılında çok tutulacak, çok sevilecek, çok sipariş aldıracak modelin yapılışına geçelim.

Süreyya Çiçeği Lif Nasıl Örülür?

Süreyya Çiçeği Lif Yapımı 2

Sırada lif örneklerine kolay ve güzel bir tarifin yapılışı var. Her renkle örüldüğünde şahane duracak bir örnek. 3 renk lif ipi, 1, 75 mm tığ kullanacağız. Bu model farklı iplerle örüldüğünde mesela örgü paspas modelleri olarak örüldüğünde de çok güzel olur diye düşünüyorum. Şimdi lif olarak öreceğiz. Anlatıma geçiyoruz önce.

Modelimizi ortada 6 fıstıkla başlayarak 6 dilim halinde 3 sıra örüyoruz. Dilim sonlarında artırma işlemi yaparak 1 fıstık her dilimde ve her sırada artırma işlemi yapıyoruz. 3 sıra yuvarlak olarak ördükten sonra her dilim üzerinde ayrı ayrı olarak örüyoruz. 3 fıstık olarak 5 sıra ördükten sonra 3 sırada eksiltme işlemi yaparak toplam 10 sıra örüyoruz. Ortada yıldız şeklinde bir parça oluşturduktan sonra beyaz ipimizle kutu tekniği olarak 1 sıra örüyoruz. Tekrar beyaz ipimizle dilim arasında 1 sıra ördükten sonra kutu tekniği olarak yeşil ip ile kutu tekniği olarak örüp yaprak ve ortada kullandığımız renkle çiçek çalışmasını yapıp beyaz iple son sırayı örerek diğer dilime geçiş yapıyoruz. Her dilim arasında bu işlemi yaptıktan sonra kenar oyasını yaparak modeli tamamlıyoruz.

Süreyya Çiçeği Lif Yapımı 1

Süreyya Çiçeği Lif Yapımı

Yazılı anlatımdan sonra sıra geldi videolu yapılışını izlemeye. Süreyye çiçeği lif yapımı detaylarını izliyoruz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler