Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çeyizlik Lif Modelleri Anlatımlı

Lif örneklerinden muhteşem bir örnek daha. Çeyizlik lif modelleri anlatımlı model laleli, yuvarlak lif modellerinden. 2 farklı renk uygulaması ile örülmüş örneklerini de göreceğiz. İsterseniz birçok farklı renkle örebilirsiniz. Kırmızı renkle örülmüş, beyaz renkle örülmüş örnekleri harika olmuş. Benzer modelleri daha önce örmüştük. Şimdi onlara değinelim. Takım lif modelleri örmek isterseniz tüm parçaları örebilirsiniz. Takımlarda kese, uzun, yuvarlak, kare liflerden oluşan 3 lü takımlar, 4 lü takımlar örebilirsiniz. Uzun lif modellerinden örmek isterseniz Suzan’ın çiçek bahçesi uzun lif yapılışı çok beğeneceğiniz örneklerden olacak. Kese lif modellerine ise Suzan’ın çiçek bahçesi kese lif yapılışını örebilirsiniz. Ve sıra geldi son takım lif parçasına. Suzan’ın çiçek bahçesi kare lif yapılışı. Diğer parçaların yapılışına önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Lif modelleri 2019 yapılışı kolay videolu modellere ulaşabilirsiniz. Şimdi paylaşacağımız örnek çeyizlik lif modelleri olarak videolu anlatımlarla takip edebileceğiniz en güzel lif modellerinden sadece bir tanesi.

Çeyizlik Lif Modelleri Anlatımlı Video

Çeyizlik Lif Modelleri Anlatımlı 1

Çeyizlik lif modelleri anlatımlı modelin hemen yapılışına geçelim. Çok beğendim çok hoşunuza gidecek bir çalışma olmuş. Lif için seçtiğiniz renklerde 3 farklı lif ipi kullanacağız. Gold iplik kullanacağız. 2 numara tığ kullanacağız. İnci, makas ve iğneye ihtiyacımız olacak.

Çeyizlik Lif Modelleri Anlatımlı 4

Yıldız örgü tekniği ile 6 dilimli taban örüyoruz. Lifimizin ortasından 6 fıstıkla başlayarak fıstık üzerine dilimlerin ilk sırasını oluşturuyoruz. Dilim sonlarında her sırada artırma işlemi yaparak 8 sıra örüyoruz. Tabanı tamamladıktan sonra kenar uygulaması için zincir yuvaları örüyoruz. Kenar oyası 4 sırada tamamlanmaktadır. İlk sırada büyük zincir yuvalarına 15 tane ikili trabzan yaptıktan sonra ikinci sırada yine aynı sayıda 15 tane 3 lü trabzan örüyoruz. Tek farklılık ilk sıradaki trabzanların ortasından ilmek alarak örmemiz. 3. Sırada punç ipi ile aralara 1 zincir çekerek 15 tane ikili trabzan yapıyoruz. Son sırada sadece pıtırcık yaparak kenar uygulaması tamamlanıyor. Lifin üzerindeki yeşil ip ile oluşturduğumuz zincir yuvalarını 6. sırada oluşturuyoruz. Dilim aralarında ve dilimin ortasında olacak şekilde lale çiçeklerimiz için trabzanlı zemin hazırlıyoruz. Laleleri ördükten sonra ortalarına boncukları diktikten sonra lifin üzerine dikerek sabitliyoruz. Orta parçayı da büyük tabanı başladığımız gibi başlayıp 1 sıra ördükten sonra yeşil iple yuvaları oluşturup çiçekleri yaparak tamamlıyoruz. Lifin ortasına dikerek sabitliyoruz ve modelimizi tamamlıyoruz.

Çeyizlik Lif Modelleri Anlatımlı 3

Çeyizlik Lif Modelleri Anlatımlı

Çeyizlik Lif Modelleri Anlatımlı 5

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler