Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Suzan’ın Çiçek Bahçesi Kese Lif Yapılışı

Lif modellerinden yepyeni harika bir örnek daha. Geçtiğimiz günlerde sizlere Suzan’ın Çiçek Bahçesi lifi yuvarlak modelin yapılışını hazırlamıştık. Takım lif modelleri olarak örmek isterseniz şimdi de Suzan’ın Çiçek Bahçesi Kese Lif Yapılışını hazırladık. İki modelde videolu anlatımlı. Çok kolay bir şekilde çeyizlik lif modelleri olarak örebilirsiniz. Yepyeni tasarım lif modellerinden. Mutlaka örmelisiniz. Çok şık duruyor. Kese lif modelini bebek lifi yapımı olarak örebilirsiniz. Şimdi yepyeni bir tasarım olan ve baştan sona videolu olarak hazırlanmış detaylı anlatımı ile Suzan’ın Çiçek Bahçesi Kese Lif Yapılışını izleyelim.

Çiçekli Kese Lif Nasıl Örülür?

Suzan’ın Çiçek Bahçesi Kese Lif Yapılışı için 3 renk lif ipi, 2 mm tığ, inci, iğne ve makas kullanacağız. Şimdi yeni tasarım modelin kısaca yapılışına değinelim. Hemen altta izleyebilirsiniz.

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Kese Lif Yapılışı 2

Kese lifimizi yıldız örgü tekniği ile örüyoruz. Ortadan 6 fıstıkla başlayıp her fıstığın üzerine dilimler oluşturuyoruz ve her bir dilim 6 fıstık olana kadar örüyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra tek dilim üzerinde 3 sıra daha sıra sonlarında artırma işlemi yaparak örüyoruz. Aynı parçadan iki tane hazırlıyoruz. Hazırlamış olduğumuz tek parça üzerinde ortada tekli fıstıkların arasına ikili yaprak ve bir sonraki fıstıkların arasına çiçek için trabzanlı zemin hazırlıyoruz. Bu şekilde lifimizin ortasında 3 yaprak ve 3 çiçek olarak örüyoruz. İki parçayı birbirine kenarlarda zincir yuvaları yaparak sabitledikten sonra yaprak ve çiçek zeminlerini yapıyoruz. Trabzanlı bölümlere her boşluğa 6 dolgulu fıstıklar yaparak ve en son fıstığı ilk fıstıkla birleştirerek sabitliyoruz. Fıstıkların arasına pıtırcıklı ikili trabzanlar yapıyoruz çiçeklerimizi bu şekilde örüp ortalarına inciler dikiyoruz. En son olarak bilek kısmındaki yerde zemin rengi ipimizle tekli fıstık yapıp kapatarak birleştirme işlemi yapıyoruz ve lifimizi tamamlıyoruz.

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Kese Lif Yapılışı

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Kese Lif Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler