Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Suzan’ın Çiçek Bahçesi Lifi

Suzan Hanımın tasarımı harika bir lif daha. Bayıldım. Her renk ile çok güzel duracak bir örnek. Hemen örülesi lif örneklerinden. Lif modellerini kırmızı tonlarında örüp hemen çeyizlerinize kaldırabilirsiniz. Hediyelik fikirler olarak da süper duracak bir örnek. Kaçırılmadan örülmesi gerek. Lif modelleri anlatımlı örneğin kenarında bulunan çiçekleri isterseniz farklı süslemelerde de kullanabilirsiniz. Mesela bebek yelekleri örüp, örgü etek modelleri örüp kenarını çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Ne dersiniz muhteşem olmaz mı. Suzan’ın gül bahçesi lif yapılışı da şahane örneklerden. Yine Suzan Hanımın ellerinden çıkan karanfil dilimli lif yapılışını da çok beğenmiştim. Tüm modeller çok güzel. Tığ işi banyo lifi örneklerinden yeni tasarım olan Suzanın çiçek bahçesi lifi detaylarına geçelim.

Çiçekli Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Suzanın elişi dünyasından Suzan’ın çiçek bahçesi lifi. Hemen kısaca yapılışına değinelim. Daha sonra videosunu izleyip hemen örmeye başlayalım. Harika lifimiz için 3 renk lif ipi kullanacağız. 2 mm tığ, inci, iğne ve makasa ihtiyacımız olacak.

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Lifi

Lifimizi yıldız örgü tekniği ile 2 kat halinde örüp dilimler arasından birleştiriyoruz. Lifimizi yıldız örgü tekniği ile örüyoruz. İki lif tabanı olarak hazırladığımız lifimizi ortadan 6 tekli fıstıkla başlayarak 6 dilim haline getiriyoruz ve dilim sonlarında artırma işlemi yaparak küçük parçayı 5 fıstığa kadar büyük parçayı 10 fıstığa kadar örüyoruz. Her iki parça üzerinde de kenarlarda öncelikle yeşil lif ipi ile zincir yuvaları oluşturduktan sonra 2. sırada ikili fıstık yaparak yaprak örüyoruz ve çiçeklerimizin zemini olarak 6 tane ikili trabzan örüyoruz. Bir yaprak bir trabzan olarak ilerlediğimiz kenarlarda trabzanların arasındaki boşluklara 5 tane 6 dolgulu fıstıklar yapıp kapatarak fıstıkları birleştiriyoruz ve fıstıkların arasına pıtırcıklı ikili trabzanlar yapıyoruz. Çiçeklerimizi bu şekilde ördükten sonra küçük parça olarak ördüğümüz lif tabanında oradaki fıstıklarda da 3 yaprak 3 çiçek olarak aynı işlemi yapıyoruz çiçeklerimizin içlerine inciler dikiyoruz ve iki parçayı 3 dilimin arasından sabitleyerek tamamlıyoruz.

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Lifi 1

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Lifi 3

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Lifi 2

Suzan'ın Çiçek Bahçesi Lifi 4

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler