Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Menekşe Çiçeği Lif Yapılışı

Menekşe motiflerimizi örgülerimizde çok kullanıyoruz. Lif örnekleri tasarlarken, kırlent modelleri, bebek battaniyeleri örerken, patik modellerini süslerken. Bugün yepyeni bir tasarımla menekşe motif olarak değil direk örerek devam ettiğimiz bütün olarak ilerleyen menekşe çiçeği lif yapılışı var. Menekşe modeli lif yapımı yeni örneklerden. Çiçeklerin renklerini değiştirerek birçok farklı renkte çiçekle lif yapımını örebilirsiniz. Menekşe kare lif yapımı, uzun lif, kese lif gibi tasarlayabilirsiniz. Menekşe çiçeği lif yapılışının kenar dilimleri çok güzel olmuş. Yuvarlak lif modellerinize aynı şekilde kenar dilimlerini yapabilirsiniz. Menekşeleri lif dışında farklı örgülerde de kullanıyoruz demiştik. Menekşe örgü kırlent yapımı çok güzel modellerden. Keyifle örüp ev dekorasyonunda kullanacağınız örgülerden. Hazırsanız başlayalım mı yeni model menekşe çiçeği lif yapılışına.

Menekşe Çiçeği Lif Nasıl Örülür?

Menekşe çiçeği lif yapılışı için 5 renk lif ipi kullanıyoruz. Renkli kısımlarda parça ipleri kullanabilirsiniz. 1, 75 mm tığ ve makas gerekli olacak aynı zamanda.

Menekşe Çiçeği Lif Yapılışı

Çok kısa sürede örülen 5 dilimli lifimizi mısır tekniği ile örüyoruz. 2 fıstıkla başlayarak her sırada sıra başında ve sıra sonundaki fıstıklarda artırma işlemi yaparak her sırada 2 fıstık artırıyoruz. 5 sıra sadece beyaz ip ile ördükten sonra modeli uygulamaya başlıyoruz. Yeşil ip ile 6. sıradan itibaren örmeye başlıyoruz. Çiçeklerimizde mor ve tonlarını tercih ettim. Siz dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. 8 sıra olana kadar artırma işlemi yaptığımız dilimde 9. Sıradan itibaren eksiltme işlemi yapıyoruz. Model uygulaması bittikten sonra 3 sıra sadece beyaz iple örüyoruz yine eksiltme işlemi yaparak. 13 sırada dilimi tamamlamış oluyoruz. Aynı şekilde diğer dilimleri de örüyoruz. Toplam 5 dilim elde ediyoruz. Dilimleri birbirine zincir çekerek sabitliyoruz. Bütün dilimleri birleştirdikten sonra kenar uygulaması yapıyoruz. Ortada tercihinize bağlı olarak çiçek örüp dikebilirsiniz.

Menekşe Çiçeği Lif Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler