Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Yapraklı Lif Modeli Yapılışı

Tığla yapılan anlatımlı lif modelleri hazırladık. Anlatımlı lif modellerini kare, dikdörtgen ve uzun lif modelleri olarak örebilirsiniz. Kese lif modellerine de çevirebileceğiniz çok güzel örnek. Lif örneklerinde fıstıklarla yapılmış çok güzel ve yeni bir örnek. Yeni yapraklı lif modeli yapılışı detaylarına birazdan geçeceğiz. Lif modellerinde yeni örnekleri çeyizlik lif modelleri için örebilirsiniz. Kolay lif modellerini örüp günlük kullanımlarınız için örebilirsiniz. 2020’nin lif örnekleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Yapraklı çok hoş bir örnek. Bebek örgülerinde, bebek battaniyesi, bebek yelekleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Bebek hırkalarında da kullanabilirsiniz. Hadi şimdi tüm detayları ile yeni yapraklı lif modeli yapılışına geçelim.

Yeni Anlatımlı Lif Modelleri

Yapraklı çok güzel bir örnek. 2 renkli olarak veya daha fazla renkle çalışabilirsiniz. Yeni yapraklı lif modeli yapılışı için 2 renk lif ipi, 2 numara tığ, makas kullanacağız.

Yeni Yapraklı Lif Modeli Yapılışı 1

2 renk lif ipi kullanarak hazırladığımız modelimizi farklı örgü çalışmalarında da değerlendirebilirsiniz. Yeleklerde, şallarda ve battaniye modellerinde de uygulayabilirsiniz. Uygulamak istediğiniz çalışmanın boyutuna göre zincir çekmeniz gerekmektedir. Zincir üzerine ilk sırada kutucuklar ve model için yuvalar kuruyoruz. İkinci sırada model için hazırladığımız yuvaların içine fıstık dolgusu gibi 5 li dolgular yaparak ilmekleri kapatıyoruz. Aynı yuvanın içine tekrar aynı işlemi yaptıktan sonra tığımızda kalan ilmeklerin hepsini kapatıyoruz. Yaprak görüntüsüne benzeyen modelimizi bu şekilde kuruyoruz. Üçüncü sırada tekrar yuvalar oluşturuyoruz. Sadece burada model için kurduğumuz yuvalar bir önceki modellerin arasında kalacak şekilde olacaktır. Modelimiz aynı şekilde ilerlerken hem kolay hem de hiç sıkılmadan örebilirsiniz. Kenar uygulaması yaparak da modelimizi tamamlıyoruz.

Yeni Yapraklı Lif Modeli Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler