Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Kare Lif Modelleri Yapılışı

Dün sizlere aynı modelin kese olarak örülmüş halini paylaşmıştık. Bugün kare modelini paylaşıyoruz. Takım lif modelleri olarak örmek isterseniz önceki yazılarda kolay lif modeller açıklamalı örneğin kese şeklini bulabilirsiniz. Bugünde karesini örerek 2 li takım yapabilirsiniz. Diğer parçalarını da hazırladık. Onları da hazırladığımızda tam takım örebilirsiniz. Tek parça halinde de çok güzel. Örgü çiçek motifleri ile süslenmiş, kenarları fırfırlı lif modellerinden. 2020’nin lif örneklerinden. Çeyizlik lif modellerinde takımlar çok güzel duruyor. Nazar boncuğu lif modelleri de günlük kullanım için veya çeyizler için çok tercih edilen örneklerden. Bu modeller dışında daha çok örneğimiz var. Balık lif örnekleri, güllü lif örnekleri, yıldızlı lif örnekleri, en yeni lif örnekleri burada. Şimdi kolay kare lif modelleri yapılışına geçelim.

Kolay Kare Lif Modeli Yapımı

Papatya lif yapımı hazırladık. Papatyalarla süslenmiş çok güzel bir örnek. Kolay kare lif modelleri yapılışı için detaylı anlatıma geçelim. Sonrasında videosunu izleyelim. Lifimizi örmek için 4 renk lif ipine ihtiyacımız olacak, 1, 75 mm tığ, 7 numara tığ kullanacağız. Makasta gerekli olacak.

Kolay Kare Lif Modelleri Yapılışı

Üst üste 20 fıstık yaparak modelimize başlıyoruz. Yıldız örgü tekniği ile 4 sıra ayni fıstık sayısında lifimizi örüyoruz. 5. sırada sıra başında 4 fıstığı yıldız örgü tekniği ile örüp ortada 12 fıstığı kutu tekniği olarak örüyoruz. Kare lif tabanı hazırlarken farklı olarak iki tekniği kullanarak modelimizin tabanını hazırlıyoruz. 12 sıra ortada kutu tekniği olarak örüyoruz. Devamında başlangıçta yapmış olduğumuz gibi 4 sırayı yıldız örgü tekniği olarak örüyoruz ve kare bir taban elde etmiş oluyoruz. Lifimizin ortasında kutu tekniği olarak çalıştığımız fıstıkların kenarlarında tekli fıstıklar yapıp kapatarak yeşil ipimizle çerçeve oluşturuyoruz. 8 tane iki katli papatya yaparak kenarlarda sabitliyoruz. Ortaya 8 yapraklı iki katli çiçek yaparak sabitliyoruz. Modelimizin kenar uygulamasında zincir yuvaları hazırlayarak fırfır çalışması yaparak tamamlıyoruz. Kolay kare lif modelleri yapılışına kısaca değindik. Şimdi videolu anlatımla baştan sona izleyelim.

Kolay Kare Lif Modelleri Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler