Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Puf Çiçekli Uzun Lif Yapılışı

Geçtiğimiz günlerde sizlere puf çiçekli lif yapılışı paylaşmıştık. Bugün ise takım lif modelleri olarak öreceğiniz örneğe devam ediyoruz puf çiçekli uzun lif yapılışı hazırladık. Yakın zamanda aynı modelin kese lif yapılışı da gelecek. Çeyizlik lif modelleri olarak çeyizlik takım lif modelleri şeklinde örebilirsiniz. Çeyizlik takım lif modelleri yapılışı için birçok modeli takıma çevirebilirsiniz. Parçaları tek tek olarak da örebilirsiniz. Kolay kare lif modelleri yapılışı hazırlamıştık. Tek tek parçaların anlatımını videolu olarak hazırladık. Tek tek veya takım olarak örüp kullanabileceğiniz parçalardan. 4’lü takım lif yapılışı geometrik desenli çok hoş bir örnek. Gül dalı takım lif yapılışı tam bir çeyizlik model. Lifin üzerinde bulunan örgü çiçek modellerini farklı süslemelerde de kullanabilirsiniz. Birçok takım liften bahsettik. Takım liflerin parçalarını ayrı ayrı da örebilirsiniz. Şimdi puf çiçekli uzun lif yapılışına geçelim. Ayrıntıları görelim.

Puf Çiçekli Uzun Lif Nasıl Örülür?

Puf çiçekli uzun lif yapılışını istediğiniz renk düzeninde örebilirsiniz. Modelde biz 4 renk lif ipi, 1, 75 mm tığ, 2 adet plastik halka, iğne, iplik, makas ve inci kullandık. Hemen kısaca yapılışına değinelim. Ardından videosunu izleriz.

Puf Çiçekli Uzun Lif Yapılışı

Yıldız örgü tekniği ile ördüğümüz uzun lifimiz 3 motiften oluşmaktadır. Motiflerimizi ortadan 6 tekli fıstıkla başlayarak 4 sıra örüyoruz. Krem rengi ip ile 4 sıra ördükten sonra açık pembe ip ile her dilimin üzerine sıra başında eksiltme işlemi yaparak ayrı ayrı örüyoruz. Son sırada fuşya renk ip ile ip koparmadan yıldız örgü tekniği ile her dilimi örüyoruz. Farklılık olarak dilim sonlarında artırma işlemi yaptıktan sonra diğer dilime geçiş yapıyoruz. İlk motifimizi örerken plastik halkayı motifin tek dilimine 2 fıstık üzerine sabitliyoruz. Ortadaki motifi yine aynı şekilde örüyoruz son sırada tek dilim üzerinde 4 fıstıkta birleştirme işlemi yaparak motifi tamamlıyoruz. 3. Motifi de aynı şekilde örüp hem ortadaki motife sabitliyoruz. Hem de uçtaki plastik halkayı ilk motifte yaptığımız gibi sabitliyoruz. Motiflerin ortasına puf çiçek yapıyoruz ve kenar yapraklarını yaparken motifte birleştirme işlemi yapıyoruz. En son kenar oyasını yaparak modelimizi tamamlıyoruz.

Puf Çiçekli Uzun Lif Yapılışı 1

Şimdi puf çiçekli uzun lif yapılışının videolu anlatımını izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler