Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Lif Modelleri

Tasarım lif modelleri ile devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde çeyizlik uzun lif modelleri olarak bir parçasının yapılışından bahsetmiştik. Bugün takım lif modellerine devam ederek kare lif modellerinin tarifini vereceğiz. Tek parça olarak veya takım olarak örebileceğiniz bir örnek. Kare lif modelleri takımlarda veya tek olarak en çok ördüğümüz lif çeşitlerinden. Kar tanesi kare lif tarifi ve örümcekli kare lif modelleri de çok seveceğiniz modeller arasında. Keyifle örebilir, hediye edebilir, günlük hayatta veya çeyizlik olarak kullanabilirsiniz. Tığ ve ipleri hazırlayın tasarım modelin yapılışı hemen aşağıda.

Kare Lif Yapımı

Kare lif modelleri takım olarak ördüğümüz örneklerden. Tek tek parçaların anlatımlarını hazırlıyoruz. Bu model için 5 renk lif ipi, 1, 75 mm tığ, makas kullanacağız.

Modelimize zemin rengi olarak beyaz ip ile başlıyoruz ve 70 tane zincir çekiyoruz. İkinci zincirin içine 5 dolgulu fıstık oluşturuyoruz kapatıyoruz araya zincir çekmiyoruz. Fıstıkların arasında 1 zincir boş bırakıp ikinci zincirin içine fıstık yapıyoruz. Bu şekilde toplam 32 tane fıstık oluşturuyoruz ve ikinci sırada fıstıkların üstüne tekrar fıstık yapıp kapatıyoruz. Modelimizin tekniği bu şekilde fıstık üstüne fıstıklar yapıyoruz. 3 sıra model uygulamadan örüyoruz. 4 sırada model uygulaması yapmaya başlıyoruz ve modelimizi 8 sırada tamamlıyoruz. Modelimizi tamamladıktan sonra araya 3 sıra sadece beyaz ipimizle fıstık örüp modeli tersten uygulamaya başlayarak örüyoruz ve model tamamlandıktan sonra 3 sıra yine beyaz ipimizle fıstıklarımızı örüp kenar uygulaması yaparak modelimizi tamamlıyoruz.

Kare Lif Modelleri

Kare Lif Modelleri 2

Kare Lif Modelleri 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler