Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Lif Yapımı

Tığ işi lif modellerine ara verip şişle lif yapımı hazırladık. Çok hoş çok severek öreceğiniz ve kullanacağınız liflerden. Adım adım nasıl örüldüğünü birazdan videodan izleyeceğiz. Onun öncesinde yine şiş örgü lif modellerinden bahsedelim. Şişle çok güzel lifler ördük. Büyüttüğümüzde bebek battaniyesi olarak kullanacağımız harika lif örnekleri anlatımı hazırladık. Mesela iki şişle lif yapımı örgü battaniye olarak da kullanılabilir. Genişliğini, ilmek sayısını ona göre ayarlamak gerekir. Ayrıca Elazığ lif modelleri yapımı da battaniye olarak düşünülebilir. Şiş örgü liflerden takım lif modelleri de örebilirsiniz. Mesela şişle takım lif modeli yapılışı sizlere fikir verecek çalışmalardan.

Şişle Lif Nasıl Örülür?

Yine farklı ve oldukça basit bir iki şiş lif modelinin anlatımını sizler için hazırladık. İki şiş lifimizin başlayış şekilleri mantık olarak hep aynı ilerlerken bu lifimizde farklı bir kenar modeli kullanıp lifimizin kenar kısmını küçük üçgen tırtıklar olarak yaptık. Lifimizi yine kutu kenar modelinde olduğu gibi 5 ilmekle başlayıp kenar modelimizi her sırada eksilterek 2 ye düşürüyor daha sonra tekrar 3 ilmek arttırarak 5 e tamamlıyoruz. Kenar modellerimiz arasında kalan ilmeklerimize V ajur modelinin ilk yarısını uyguluyoruz. Görünüşte zor ama oldukça basit ilerleyen bir model olduğunu belirtmeliyim.

Şişle Lif Yapımı 1

Şişle Lif Yapımı

Lifimizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. Haraşo lif örneklerinden. Sizde bu modeli beğendiyseniz ve örmek istiyorsanız hemen altta bulunan videoya geçebilirsiniz. Şişle lif yapımı yayında. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler