Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Takım Lif Modeli Yapılışı

Şiş örgü örnekleriyle hiç takım örmemiştik. Bugün ikili takım anlatımı hazırladık. Hem kare lif yapılışı hem de uzun lif modeli olarak örülmüş 2 parçadan oluşan harika bir takım. Şiş örgü lif modellerinden böyle çeyizlik takım lif modelleri örebilirsiniz. Şişle lif modelleri tamamlandığında çok güzel duruyor. Hatta o kadar güzeller ki isterseniz bebek battaniyesi olarak da örebilirsiniz. Boyutları büyütmeniz gerekiyor. Tabi kalın iplerle ördüğümüz için otomatik olarak daha büyük boyutta örgüler çıkıyor.

Biraz şişle ördüğümüz liflerden bahsedelim. Daha sonra şişle takım lif modeli yapılışına geçeriz. Elazığ işi lif modelleri yapılışı ajurlu örgü modellerinden. Bebek battaniyesine de çok yakışacaktır. Hatta örgü paspas modelleri, örgü amerikan servislerde yapabilirsiniz. İki şişle lif yapımı birçok modelde kullanacağınız baklava dilimi modellerinden oluşuyor. Şişle uzun lif yapımı ise çok sevdiğimiz neler neler ördüğümüz çıtı pıtı örgülerden. Pirinç örgü modelinden yapılıyor. İki şişle lif yapımı için hazırladığımız modeli de çok beğeneceksiniz. O halde hemen yapılışına geçelim.

İki Şişle Takım Lif Nasıl Örülür?

Örgü işlerimizin en çok kullanılan ve geleneksel değerlerimizden olan lif modellerinin gözdelerinden iki şiş liflerin farklı bir örneğinin anlatımını sizler için hazırladık. Fare dişi örneğini bir çok örgü işinde kullandığımız gibi lifimizede uyarladık. İki şiş liflerimizin ilerleme şekli corner to corner (köşeden köşeye) tekniğiyle aynı mantıkla ilerlediği için örmesi kolaydır. Adımları takip etmeniz yeterli. Lifimizi de 5 ilmekle başlayıp arttırarak istediğimiz büyüklüğü elde edince ön ve arka kısımda sağ ve sol köşelerden eksiltmemiz başlıyor ve eksilterek lifimizi başlangıç kısmında olduğu gibi 5 ilmekle bitiriyoruz.

Şişle Takım Lif Modeli Yapılışı

Şiş örgüsü lifimizi yaparken lif ipi ve 2 numara misinalı örgü şişi kullandık. Sizler de öreceğiniz ip ve ipinize uygun seçtiğiniz şişeleriniz ile fare dişi örneğimizle lifleri örebilirsiniz. Yaptığımız lifi bebek battaniyelerine, masa örtülerine, şal, kırlent yüzleri ve daha bir çok örgü işinize uyarlayabilirsiniz.

Şişle Takım Lif Modeli Yapılışı 1

Şişle Takım Lif Modeli Yapılışı 2

Şişle Takım Lif Modeli Yapılışı 4

Çeyizlere şıklık katacak ve her evde mutlaka bulunması gereken modelimizin videosu ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Tüm detayları ile kare – uzun lifle şişle takım lif modeli yapılışını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler