Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elazığ İşi Lif Modelleri Yapılışı

Şişle lif modellerinden yöresel bir örnek anlatımıyla devam ediyoruz. Elazığ yöresine ait çok hoş bir lif. Her renkle örebilirsiniz. Hatta modeli daha büyük yaparak bebek battaniyesi, farklı iplerle örerek paspas modellerinde kullanabilirsiniz. Hatta örgü amerikan servis modellerinde bile kullanılabilir. Biraz hayal gücü yeterli. Elazığ işi lif modelleri yapılışı renk renk çizgi şeklinde de örülebilir. Köşeden başlayıp artırılarak örülüyor. Belli boyutlara gelindiğinde sonra eksiltmeye giderek bitiriyoruz. Lif modellerinde beğendiğiniz şiş örgü örneklerinde sizde lif örmek için kullanabilirsiniz. Mesela tek şişlerle de lifler örebilirsiniz. Şapkada, battaniyede, hırkada kullandığımız modelden lif örmüştük. Tarifine tunus işi lif nasıl örülürden ulaşabilirsiniz. Elazığ lif modelleri yapılışı iki şişle örülen örgü lif modellerinden. Ajurlu örgülerden. Uzun lif modelleri, kese lif modelleri olarak da örülüp çok şık takım lif modelleri yapılabilir. Çeyizlik takım lif modelleri olarak tercih edebilirsiniz. Sarı renkle örülmüş Elazığ işi lif modelleri yapılışı için videolu anlatıma geçelim.

Şişle Lif Yapımı

Elazığ işi lif anlatımı hazırladık. Tüm detayları videoda ayrıntılı bir şekilde veriliyor. Videodan takip ederek örebiliriz. Bebek battaniyesi olarak da örüldüğünde çok güzel duracak modelin nasıl durduğuna bir göz atalım.

Elazığ İşi Lif Modelleri Yapılışı

Elazığ İşi Lif Modelleri Yapılışı 1

Elazığ İşi Lif Modelleri Yapılışı 2

Çok güzel görünüyor değil mi. İstediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Kare kare motifler örüp birleştirebilir kırkyama örgü modelleri görüntüsü verebilirsiniz. Motifleri birleştirerek battaniyeler, lif örnekleri örebilirsiniz. Şimdi detaylarıyla Elazığ işi lif modelleri yapılışını izleme vakti.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler