Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Katlı Uzun Lif Yapılışı

Yepyeni bir tasarım lif daha. Lif modellerinde tam çeyizlik bir model. Dekorasyon amaçlı da kullanabilirsiniz. Çiçek katlı uzun lif yapılışıyuvarlak lif modelleri, kese lif modelleri olarak örebilirsiniz. Çiçekleri lifte kullandığımız örgü çiçek modellerini farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Çok hoş bir lif. Tasarım lif modelleri arasında Suzanın çiçek bahçesi lifi de çok güzel bir örnek. Mutlaka örmelisiniz. Lif örnekleri yapılışı açıklamalı çok güzel modeller var. Beğendiğiniz lif örneklerini günlük kullanım için çeyizlik modeller olarak örebilirsiniz. Çiçek katlı uzun lif yapılışının ayrıntılarına başlıyoruz.

Uzun Lif Modelleri ve Yapılışı

Çiçek katlı uzun lif yapılışı için 3 renk lif ipi kullanıyoruz. 2 no tığ ile lifimizi örüyoruz. Renk olarak kırmızı, beyaz, yeşil seçtik onlarla örüyoruz. Kırmızı kısımları her renk ile örebilirsiniz. Çiçekleri renk renk de yapabilirsiniz.

Çiçek Katlı Uzun Lif Yapılışı

Lifin yapılışına ilk önce 5 zincir çekerek içine 6 fıstık yapıp ilk sırayı tamamlıyoruz. 2 sırada üçlü yıldız tekniği ile örülüyor. Sıra sonlarında artış yapıyoruz. Üçüncü sırada aynı teknik ve dördüncü sırada yine üçlü yıldız yapıyoruz. Beşinci sırada her yuvanın içine üç dolgulu 2 li fıstıklar yapıyoruz. 6 sırada aynı yuvanın içine ikili yapıyoruz 7. sırada kırmızı ipimizle bir alt sıralar gibi ve iki sıra beyazdan sonra kenarı için ikili trabzan yaparak tamamlıyoruz ve hazırlamış olduğumuz yuvarlak motifin içine yaprak ve güller yapıyoruz. Her dilime bir yaprak ve gül yaparak ilk sırayı tamamlanıyor, ikinci sıradaki dilimlerin içine 2 şer yaprak ve gül yaparak tamamlıyoruz. En ortaya puf çiçeği yapıyoruz bu motiften iki tane yapıp birleştiriyoruz ve lifimiz tamamlanıyor. Yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Çiçek Katlı Uzun Lif Yapılışı 1

Lifimizi gördük. Çok güzel değil mi. Şimdi ayrıntılı bir biçimde yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=TTkspcWnOxg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1FoY3iP8Z7-v4f21-EeKyfCW_eBpi7mtm8N8gtBtJkLdO_J84Fa1ZObiY

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler