Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nazar Boncuğu Kese Lif Yapılışı

Nazar boncuğu yuvarlak lif yapımı, nazar boncuğu yıldız lif yapılışı, nazar boncuklu uzun lif yapımından sonra şimdi harika bir nazar boncuğu kese lif yapılışı ile devam ediyoruz örneklerimize. Banyo lifi örneklerini çeyizleriniz için takım lif modelleri olarak birleştirip örebilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Nazar değmesin gelinlerimize, damatlarımıza. Tığ işi ile ördüğümüz lif yapımına geçelim.

Nazar Boncuğu Kese Lif Nasıl Örülür?

Kese lifler içinde çok severek beğenerek yapabileceğiniz bir model olan bu güzel lif için ihtiyacımız olan şeyler nazar boncuğu renklerinde 3 renk lif ipi ve 2 numara tığ. Çeyizler için çok güzel bir alternatif olacak bu modelin yapımı oldukça kolay ve çok zevkli. Malzemelerimiz hazırsa bu hoş modelin yapımına geçelim.

Nazar Boncuğu Kese Lif Yapılışı

Nazar boncuğu kese lif yapılışı modelimize 3 renkten oluşan bir baklava dilimi yapıyoruz. Her sırada renk değiştirerek genişlik olarak 7 fıstık olana kadar büyütüyoruz. Toplamda 6 adet baklava dilimi yapıyoruz. 3 tanesi ön taraf için 3 tanesi de arka taraf için birleştirilecek. Tekli fıstıklar yapılarak bu baklava dilimleri birbirine birleştiriliyor. Rengarenk dilimlerden oluşan bu model için kenar oyası olarak tekli fıstık yapıp kapatarak sabitlemeyi tercih ettik. Fakat siz daha gösterişli bir model olmasını isterseniz daha gösterişli bir kenar oyası tercih edebilirsiniz. Modelin el geçme yerine 4 fıstıktan oluşan bir askı kısmı yapıyoruz. Bu kısım lifimizin herhangi bir askı aparatına kolayca asılmasını sağlıyor. Bu model günlük kullanım içinde oldukça güzel ve kullanışlı bir model. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsin.

Nazar Boncuğu Kese Lif Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler