Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Lif Modeli Kolay

Geçtiğimiz günlerde sizlere lif modellerinde çok güzel bir örneğin yapılışını paylaşmıştık. Parça lif iplerini değerlendirebileceğiniz bir örnek. Uzun lif anlatımlı model olarak örmüştük. 2 parçayı birlikte örerek takım lif modelleri olarak kullanabilirsiniz. Kolay lif yapımında parça ipleri kullanabilirsiniz. Renk sayısını istediğiniz gibi artırabilir azaltabilirsiniz. Bebe yünleri ile daha uzun örülerek şeritler halinde bebek battaniyesi olarak örebilirsiniz. Çok güzel olacaktır. Dikdörtgen, kare olarak örebilirsiniz. Battaniyenin ölçülerini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Parça parça şeritler örüyor daha sonra beyaz iple birleştiriyoruz. Her renkle örebileceğiniz artık ipleri değerlendirmek isteyebileceğiniz bir örnek. Bebek battaniyesi olarak ördüğünüzde trabanlar, fıstıklar yapabilirsiniz. Lifte olduğu gibi yıldız örneği ile yapabilirsiniz. Kare lif modeli kolay örnek istenilen ölçülerde istenilen renklerde örebileceğiniz bir model.

Kare Lif Modeli Anlatımlı

Çok güzel, kolay ve şık. Örgüye yeni başlayanlar, lif örmeye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Kare lif modeli kolay örnekte tercih edilen renklerde lif ipleri, 2 numara tığ, makas kullanacağız.

Kare Lif Modeli Kolay 3

Kalan ipleri de değerlendirdiğimiz modelimizde renk tercihi sizlerin isteğine bağlı olarak farklılık gösterebilir. 14 fıstık olarak başladığımız parçalarımızı yıldız orgu tekniği ile 2 sıra olarak örüyoruz. Toplam 7 tane bu şekilde 2 sıradan olan şerit şeklinde parçalar örüp bu parçaları beyaz lif ipi kullanarak tekli fıstık yaparak birbirine sabitliyoruz. Bütün parçaları sabitleyerek kare seklinde bir bütün haline getirdiğimiz parçanın etrafından 2 sıra kutu tekniği olarak örüyoruz. Son kenar oyasını da yaparak lifimizi tamamlıyoruz.

Kare Lif Modeli Kolay 2

Kare Lif Modeli Kolay

Kare Lif Modeli Kolay 1

Çok güzel bir lif çıkıyor ortaya. Kare lif modelleri kolay örneğin detaylı yapılışını videodan izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler