Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Uzun Lif Anlatımlı

 Uzun lif modellerinden yeni çok güzel bir örnek. Lif örmeye yeni başlayanlar için elinde parça parça lif ipi olanlar için harika bir model. Renk renk örerek yapıyoruz lifimizi. Uzun lif modelleri eğer takım lif modelleri örüyorsanız mutlaka içinde olması gereken parçalardan biri. Diğer bir parça ise kese lif modelleri diyebiliriz. Tabi bu benim fikrim. Siz beğendiğiniz parçalarla lif örnekleri örebilir takımı tamamlayabilirsiniz. Lifteki renkli kısımları dikdörtgen, kare, kese şekillerinde birleştirerek farklı lif modelleri örebilirsiniz. Uzun lif yapılışı için tek yapmanız gereken ipleri ve tığı hazırlamak sonrasında videoyu izlemek. Uzun lif modelleri ve yapılışları düz renkli liflerden. Gökkuşağı renklerinde çizgili olarak örülen lifte isterseniz 2 renk de kullanarak yapabilirsiniz. Renk sayısı tamamen sizin tercihiniz. Uzun lif anlatımlı model kolay ve güzel. Bu yüzden parça ipleri değerlendirmenin en güzel yollarından, örneklerinden biri. Laleli uzun lif yapımı paylaşmıştık daha önce. Parça ipleri az önce bahsettiğimiz lifte laleli kısımları örmek için kullanabilirsiniz. Uzun lif yapımında parça sayısını, lifin uzunluk ve genişliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Uzun Basit Lif Modelleri

Uzun lif anlatımlı videolu olarak hazırlandı. Seçtiğiniz marka lif ipleri ile kolayca örüyoruz örneği. Tabi lif ipimize uygun tığ tercih etmeyi unutmuyoruz. Model oldukça kolay. İlk defa örecek olan arkadaşlarımız da videodan takip ederek rahatlıkla örebilirler.

Uzun Lif Anlatımlı 1

Model yukarıda gördüğünüz gibi çok güzel duruyor. Renk renk bir lif. Parça parça örüyor daha sonra motifleri birleştiriyoruz. Hazırsanız hemen örneğimizin yapılışına geçelim. İyi seyirler.

Uzun Lif Anlatımlı

Uzun Lif Anlatımlı 2

Uzun Lif Anlatımlı 3

Uzun Lif Anlatımlı 4

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler