Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güzel Lif Modelleri

Lif modellerinden çok güzel bir örnek daha hazırladık. Lif örneklerinden daha önce ördüğünüz artan ipleriniz varsa bu modelde kullanabilirsiniz. Anlatımlı birçok lifimiz var. Beğeneceğiniz ve örmek isteyeceğiniz modeller arasında baklava dilimli banyo lif örnekleri yapılışı açıklamalı model tarifi var. Bu modelle örgü paspaslar da örebilirsiniz. Tığ işi lif örneklerinden daha fazla modelin tarifine mimuu.comdan ulaşabilirsiniz.

Kolay Lif Modelleri Açıklamalı

Yine bir güzellik ile buradayız. Sizlere her daim yenilikler ile geleceğiz. Banyo lifleri artık çok değişik modellerle sizlerin örmesi için hazırlanıp model oluşturuluyor. Sabun bezi olarak sizlerde kızlarınızın yada oğullarınızın çeyizlere severek örmeyi düşüneceksiniz ve sipariş olarak ve birde hediyelik olarak severek örmeyi düşüneceğiniz bir lif. Banyo lifi örmek çok kolay ve basit bir şekilde örülmüş sizlerde zorlanmadan yapabilirsiniz. Güzel lif modellerinden baklava dilimli kolay lif modeli nasıl yaptık. Malzeme olarak 3 renk lif ipi kullandık. 8 no tığ, makas kullandık.

3 zincir çekip üstüne 1 fıstık örülür. Sonra ikili fıstık yapılır kapatılır. Toplam 5 sıra olana dek örülür. Artıma yaparken sıra başında bir örülür 3 fıstıkla devam edilir. Sıra sonunda ikili fıstık ile örülür sırala bu şekil de bitirilir. Beş sıra olunca eksiltmeye başlanır. Sıra başında iki ayrı yuvadan fıstık yapılır iki beraber kapatılır üçlü fıstık la devam eder sıralar bu şekilde örülür. Tek fıstık kalır ve bitirilir. Bu şekilde iki ayrı tek olarak dilim örülür. Sonra uç uca ikili baklava dilimi örülür. Bu örülen parçalar başka renk ile birleştirilir. Taban oluşmuştur. İki sıra aynı renk ile yıldız tekniği örülür. Kenarına üçer fıstık kullanarak üçgen şeklinde ayrı ayrı ikişer sıra örülür.
Son olarak kenar oyası örülür. Bu şekilde hem çeyizlik hemde sipariş olarak severek örmeyi düşüneceksiniz. Örecek olanlara şimdiden kolay gelsin.

Güzel Lif Modelleri

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler