Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Lif

Lif modellerinden kalpli çok güzel bir örnek daha. Kalpli lif örneklerini çeyizleriniz içinde gönül rahatlığı ile örebileceğiniz bir model. Modelin yapılışı ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Tığ işi lifi videodan takip ederek örebilirsiniz. Kalpli lif örnekleri yapılışı için videolu anlatımıza geçelim.

Kalpli Lif Nasıl Örülür?

Yeniden burada yeni bir model ile buradayız. Kalp tanesi lif modelini hazırladık sizler için. Kalp tanesi lif modeli için dört renk lif ipi kullanıyoruz. Beyaz, pembe, yeşil, siyah kullandık . 8 no tığ kullandık.Yıldız tekniği kutu tekniği çalışıyoruz.

Tığ İşi Lif 1

Tığ işi lif modelini ilk olarak kalp şeklini pembe renk ile zincir üstüne üç fıstık örerek başladık. Artırarak altı sıra taban ördüm, sonra üçer fıstık ayırıp üst kısmını oval şekli verdim iki tarafı da aynı örerek kalp şekilde bir taban ördüm. Ardında bir sıra siyah ile ördüm. Beyaz renk ile bir sıra daha ördüm örerken üst kalp ovalliğinin üstüne artırmalar yaptım. Sıra bitince beyaz ile ikişer fıstık üstüne üçgen şeklinde üçer sıra eksilmeli ördüm lifimin çevresini bu şekilde üçgenlerle bitirdim. Bir sıra da yeşil kullanılarak kutu tekniği ördüm. Yeşil üstüne pembe ile ikiye iki kutu tekniği kare örerek bu şeklide tamamladım. Bir sırada beyazla kutu tekniği yeniden ördüm. En son kenar için siyah la fıstık çalışması yaparak bitirdim. Bu güzel lifimizi yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Tığ İşi Lif

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler