Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Şişle Kare Lif Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden yine güzel bir lifin anlatımıyla devam ediyoruz. Bebek battaniyesi, örgü el bezi olarak da kullanacağınız muhteşem bir model. İki şişle kare lif yapılışı lif veya battaniye fark etmez severek öreceğiniz örneklerden. Lif modellerinde tığ işi örgüleri ve çeşit çeşit şiş örgüleri severek kullanıyoruz. Genelde anlatım olarak ağırlıklı olarak tığ lif modellerine yer versek de son zamanlarda şiş örgü lif modellerine de yer veriyoruz. Severek öreceğiniz farklı örneklerle örülmüş birçok lif örnekleri anlatımı hazırladık. Beğendiğiniz liflerden çok güzel takım lif modelleri meydana getirebilirsiniz.

Tığla lifler, şişle lifler, kasnakta lifler örüyoruz. Çeyizler için veya günlük kullanım için en güzel lif modellerini bulup bir araya getiriyoruz. Mesela kare kasnaklarda çok güzel kolay lifler yapabilirsiniz. Kare kasnakta lif nasıl yapılır önceki içeriklerden hepsine ulaşabilirsiniz. Şişle lif yapımı için lif ipleri kullanacağınız gibi yumuşak farklı ipleri de kullanabilirsiniz. Sakallı ipler, kirpi iplerle de liflerinizi örebilirsiniz.

Şişle Kare Lif Nasıl Örülür?

Haraşolarla, selaniklerle örülmüş harika bir lif daha. Bu güzel modelden şahane bebek battaniyesi olur. Torun bekleyenler, bebek bekleyenler ölçüleri büyüterek bebek battaniyesi olarak örebilirsiniz. İki şişle kare lif yapılışı için kısaca anlatıma değinelim. Daha sonra videolu yapılışını izleriz.

İki Şişle Kare Lif Yapılışı 1

İki şiş lifimizin başlayış şekilleri mantık olarak hep aynı ilerliyor. Fakat bu lifimizde farklı bir kenar modeli kullanıp lifimizin kenar kısmını küçük üçgen tırtıklar halinde ördük. Lifimizi yine kutu kenar modelinde olduğu gibi 5 ilmekle başlıyoruz. Kenar modelimizi her sırada eksilterek 2 ye düşürüyor daha sonra tekrar 3 ilmek arttırarak 5 e tamamlıyoruz. Kenar modellerimiz arasında kalan ilmeklerimize ise Selanik model kutucuk modelimizi yapıyoruz. Görünüşte zor ama oldukça basit ilerleyen bir model olduğunu belirtmeliyim. Daha önce lifimizi fare dişi örneğiyle aynı şekilde yapmıştık bu lifmizde de. Selanik modeline uyarladık ve muhteşem bir sonuç elde ettik.
Kesinlikle göründüğü kadar zor olmayan yeni örgü öğrenenler içinde korkmadan başlamalarını tavsiye edebileceğim bir örnek olduğunu söyleyebiliriz.

İki Şişle Kare Lif Yapılışı 2

İki Şişle Kare Lif Yapılışı

Çok güzel görünüyor. Hemen videoya geçip yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler