Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalpli Lif Örnekleri

Evde kalan lif iplerini değerlendirmek için harika bir model daha. Kalpli lif örnekleri. Dilim dilim yapılan çok hoş bir model. Artık ipleri değerlendirmek için bu güzel lif örnekleri projesini kullanabilirsiniz. Kalpli lif örneklerinden farklı tariflerimiz de var. Mesela menekşe kalpli lif yapılışı çok güzel bir örnek. Modelde kullanılan menekşeleri farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz süsleme olarak. Hasır kalp lif modeli yapımı değişik bir model. Lif nasıl yapılır videolu anlatımlı örneğin tarifine geçelim.

Dilimli Kalpli Lif Nasıl Örülür?

Bu yazımızda sizlere rengarenk kalplerden oluşan bir lif modeli yapımı göstereceğiz. Oldukça renkli görünen bu model ilk bakışta karışık gibi görünse de aslında çok kolay bir model. Model için 8 renk lif ipi kullanılıyor ve elinizin ayarına uygun bir tığ kullanıyoruz. Biz 6 numara tığla bu güzel modelimizi ördük. Hemen modelimizin yapımını anlatmaya başlayalım.

Kalpli Lif Örnekleri

İlk etapta kalpli lif örnekleri yapılışına kalpleri yaparak başlıyoruz. Alttan başladığımız kalp için üçgen bir parça örüyor gibi her sırada artırma yaparak yıldız tekniğiyle fıstık sayımız 6 olana kadar büyütüyoruz. 3 fıstık bir tarafta 3 fıstık bir tarafta kalacak şekilde iki uçtan eksiltme yaparak kalbimizin üst tarafını bitiriyoruz. Renkli iple yaptığımız bu kalbe siyah ipimizle 1 sıra yıldız tekniğiyle örerek etrafını çerçeveliyoruz. 6 adet bu şekilde renkli kalpler yapıyoruz. Orta kısmı için fıstıklardan oluşan 12 yapraklı bir çiçek yapıyoruz. Beyaz renk ipimizle fıstık üzeri 3 er zincir çekip sabitleyerek pipirik yapıyoruz. Modelde kenar oyasını yaparken bir taraftan da kalpleri hem birbirine hemde orta kısıma birleştiriyoruz. Çeyizleriniz için çok şık bir seçenek olacak kalp lifimiz böylelikle sonlanıyor. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsin.

Kalpli Lif Örnekleri 1

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler