Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parmakta Lif Nasıl Örülür?

Değişik lif modellerinden bir örnek hazırladık. İnciler yerine farklı çalışmalar yapılabilir. Mesela örgü fıstıklar, popcornlar yada rokoko, tohum işi yapılabilir. Lifte inciler pek kullanışlı olmayabilir. Tabi tercih her zaman sizin. Parmakta lif modelleri için parça ipleri seçebiliriz. Yapılışı oldukça kolay. Çocuklarımızla birlikte bile yapabiliriz. Lif modellerinde birçok şekilde yapılmış lifler ördük. Onlardan arta kalan iplerle parmakta yaptığımız liften örebiliriz. Çiçekleri patik modellerini, bebek örgülerini süslemek için de kullanabiliriz. Biraz değişik liflerden bahsedecek olursak bağlamalı lif nasıl yapılır inceleyeceğiniz çalışmalardan. Parça iplerle papatya lif yapılışı dikkatinizi çekecek çalışmalardan olabilir. Yine modeli örgü runner yapımında da kullanabiliriz. Parmakta lif nasıl örülür yavaş yavaş geçelim. Çeyizlik lif modelleri, günlük kullanım  lif örnekleri olarak öreceğimiz kolay lif modelleri olarak tercih edebiliriz. Hadi izleyelim.

Parmakta Lif Modeli Yapılışı

İncili çiçeklerle yaptığımız aşırı kolay bir lif modeli. Her çiçek farklı renklerle çalışılabilir. Her turda farklı renkler çalışılabilir. Lif örmek isteyen, tığ kullanmayı bilmeyenler için ideal örneklerden. Elinizde olan tüm ip çeşitleriyle yapabilirsiniz. Hatta çiçekleri süslemelerde de kullanabiliriz.

Parmakta Lif Nasıl Örülür?

Evet lifimiz bittiğinde nasıl göründüğünü inceledik. Kenarında püskülleriyle, incileriyle kolay lif tam çeyizlere layık olmuş. Renk olarak pembe, beyaz kullanılmış. Sizde sevdiğiniz renkleri örgülerinizde kullanmaktan çekinmeyin. Eğer modelimizin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, parmakta lif nasıl örülür izlemek istiyorsanız buyurun videoya.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler