Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bağlamalı Lif Nasıl Yapılır?

Lif modellerinden değişik bir lif yapılışı hazırladık. Bağlamalı lif modellerinden. Yeni model arayanlar kolay olsun kullanışlı olsun diyenler için süper bir örnek. Bebek lif modelleri olarak kullanılabilir. Lif yapımı dışında örgü bardak altlığı modelleri daha büyük yapılarak örgü amerikan servis, masa örtüsü olarak da kullanılabilir. Lif modellerinden yeni ve değişik örneklerin yapılışıyla sizleri buluşturmaya devam ediyoruz. Çatalla lif nasıl örülür geçtiğimiz günlerde paylaştığımız modeller arasında. Papatyaları andıran kasnakta lif modellerinden bir çeşit. Kolay lif modellerinden. Parça iplerle papatya lif yapılışı artık ipleri değerlendirmenin en güzel örneklerinden. Model çok güzel. Papatyaları farklı iplerle birçok örgüde kullanabiliriz. Daha fazla lif modelleri ve yapılışının anlatımına önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni modelimiz olan bağlamalı lif nasıl yapılır anlatımına geçelim.

Bağlamalı Kolay Lif Yapılışı

Elinizde az az parça ipleriniz varsa az sonra paylaşacağımız kolay lif modelini örebilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay. Tığ gerekmiyor. Şiş gerekmiyor. Sadece bir karton parçasına ihtiyacımız olacak. Daha sonra videoyu izleyerek lifi yapabiliriz. Örgü nihale modelleri, örgü elbezi modelleri olarak bile kullanılabilir.

Bağlamalı Lif Nasıl Yapılır? 1

3 renk kullanılarak yapılan modeli çok seveceksiniz. Bir günde birkaç lif yapıp kenara koyacaksınız. Bağlamalı lif nasıl yapılır detayları videoda anlatılmakta. Mesela elimizde önceki örgülerimizden kalan iplerimiz varsa değerlendirmek için yuvarlak lif modellerinden bağlamalı liften örebiliriz. Yukarıda modelimizin bittiğinde nasıl durduğunu gördük. Şimdi yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

 

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler