Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parça İplerle Papatya Lif Yapılışı

Lif modellerinden güzel bir model yapılışı daha. Parça iplerle papatya lif yapılışı. Farklı örgülerde de kullanacağımız kolay örgü modellerinden. Hatta bu modelle daha önce bebek battaniyesi, örgü şal modelleri ördük. Şimdi lif örnekleri öreceğiz. İsterseniz bu modeli etol şal modellerinde, dantel örneklerinde masa örtüsü, örgü runner modelleri, örgü amerikan servis olarak da kullanabilirsiniz. Tarif bizden dilediğiniz örgüde kullanmak sizden. Birçok çeşitte iple öreceğimiz, kenarını püsküllerle, ponponlarla süsleyeceğimiz modellerden. Modelde kenarlarda boncuk kullanılıyor. Lif yapımı olarak örüldüğünde çok kullanışlı olmayacaktır boncuklar. Bu kısma ponpon yada püskül yaparak daha kullanışlı hale çevirebiliriz. Yeni sezon lif modelleri kolay anlatımlı. Renk renk çiçeklerden oluşuyor. Sizde elinizde olan ipleri değerlendirmek için parça iplerle lif modelleri örebilirsiniz.

Yeni modelimizin yapılışına geçmeden önce lif modellerinden yine parça iplerle örebileceğimiz örneklere değinelim. Uzun lif anlatımlı model parça iplerle örülebilecek örneklerden. Hatta takım lif modelleri olarak diğer parçalarını da örebilirsiniz. Kırkyama lif yapılışı videolu anlatım olarak hazırladığımız model de parça ipler için biçilmiş kaftan.

Papatya Lif Nasıl Örülür?

Kenar oyası olarak çeşitli şekillerde süsleyeceğimiz yeni bir örnek hazırladık. Aslında motifler yeni değil. Daha önce farklı örgülerde kullanmıştık. Bugün aynı motifi lif olarak örüp kullanacağız. Ortaya renkli model çıkacak. Tam papatya, yarım papatyayla lifi tamamlayacağız. Kenarda kullanılan boncukları iptal edebiliriz. Bu kısımlarda tığ işi ponpon kenar yapılarak tamamlanabilir.

Parça İplerle Papatya Lif Yapılışı

Model bittiğinde yukarıdaki gibi cıvıl cıvıl muhteşem duracak. Eğer hazırsanız hemen parça iplerle papatya lif yapılışına geçelim. Eminim sizde çok beğeneceksiniz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler