Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

1 Saatte Uzun Lif Nasıl Örülür?

Uzun lif modellerine 1 saatte tamamlayacağınız bir örneğin tarifini hazırladık. 1 saatte uzun lif nasıl örülür izleyip daha sonra örmeye koyulabiliriz. Yine takım lif modelleri olarak örebileceğiniz bir örnek. Baklava dilimli uzun lif olarak bir modelinin yapılışını anlatmıştık. Uzun lif modellerine örnek olarak nazar boncuğu lif yapımı ve güllü uzun lif yapılışını da sayabiliriz. Daha fazla model anlatımı için yine önceki yazılarımıza mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Hadi şimdi çok kısa sürede tamamlayacağınız lif örneklerinin yapılışına geçelim.

Kolay Uzun Lif Modelleri Anlatımlı

Gri ve pembenin uyumu ile hazırlanmış harika bir örnek. 1 saatte uzun lif nasıl örülür kısaca değinelim ardından videolu yapılışına geçelim.

1 Saatte Uzun Lif Nasıl Örülür?

Dilimli uzun lif modeli çeyizlerinizi süsleyecek. Dilim dilim örülüp yaprak ve çiçek uygulaması yapılarak görselliği güzel hem de kullanışlı bir lif. Modelin yapımı için zemin beyaz, yaprak uygulaması için yeşil, çiçek için seçeceğiniz bir renk ve çiçek rengine uyumlu bir başka renk olmak üzere 4 renk lif ipi yeterli. Dilerseniz evde kalan yarım ipleri değerlendirebilirsiniz. Hem az ip gidiyor hem de kullanışlı bir lif sahibi oluyoruz. Yapım tekniği ise liflerde kullanılan yıldız tekniği yani 3 lü olarak toplanıyor. 1 saatte bitecek hızlı ilerleyen bir lif. Tasarımı Kadriye Akalın’a ait ve videolu anlatımını örgü sevdası kanalı yapmış. Bir önceli yazılarımızda baklava dilimi olan modeline paylaşmıştık. İkili takım yapmak isterseniz diğer life de bakabilirsiniz. İpleriniz ve tığlarınız hazır ise videolu anlatımdan destek alarak örmeye başlayalım. Yeni lif örmeye başlayanlar bile zorlanmadan örebilir modeli. Yapacak lif severlere kolay gelsin. İyi seyirler.

1 Saatte Uzun Lif Nasıl Örülür? 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler