Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Lif Modelleri Anlatımlı

Lif modellerinden kolay bir örnek var sırada. Kare lif modelleri, dikdörtgen lif modelleri, uzun lif modelleri olarak tasarlayabileceğiniz bir örnek. Hatta yuvarlak lif modelleri ve kese lif modelleri olarak da örebilirsiniz. Kolay lif modelleri anlatımlı örneği örerken renklerle istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Kolay lif modelleri açıklamalı örneği çocuklara, bebeklere uyarlayarak Gökkuşağı renklerinde örebilirsiniz. Kendilerine özel lif örnekleri olur. 2020’nin lif örnekleri kolay ve güzel. Yapılışına geçelim ve örgülerimizde kullanalım.

Basit Lif Modelleri Anlatımlı

Kolay lif modelleri anlatımlı örneği her renkle örebileceğiniz güzel bir örnek. Yapılışını sizlere yazılı ve videolu anlatımlı olarak hazırladık. Parça ipleri kullanmak içinde lif modelini örebilirsiniz. Kolay lif için 2 numara tığ ve 3 renk lif ipi kullanacağız.

Kolay Lif Modelleri Anlatımlı 5

Kolay Lif Modelleri Anlatımlı 4

Öreceğimiz lifin uzunluğuna göre zincir çekiyoruz. Zincir üzerinden fıstıklara başlayıp istediğimiz boya gelinceye kadar fıstıkları örmeye devam ediyoruz. Modeli her zincir üzerine bir fıstık yapıyoruz. Bir zincir atlayıp sıra sonuna kadar fıstıkları örerek ilk turu bitiriyoruz.  Fıstıkların üzerine tekrar 2 zincir çekip fıstık aralarına sık iğne olarak batıyoruz, üzerine gelen fıstıkların denk gelmesi için  2. renge geçtiğimizde de yine bir fıstık yine bir zincir atlayıp devam ettiriyoruz. İster renkli yapın ister tek renkli tercih sizin. Kenar tığlamasında 2 zincir çektim bir trabzan yaptım trabzanın tepesine 3 yada 4 zincir çekip trabzana pipirik yapıyoruz. Bu işlemi aynı yuvanın içine 3 defa tekrarlayıp tamamen etrafı bitene kadar yapıyoruz.

Yazılı olarak biraz bahsettik lif yapılışından. Şimdi videolu anlatımını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler