Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Kare Lif Modeli Yapılışı

Elazığ lif modelleriyle devam ediyoruz. Sırada yine bebek battaniyesi modellerinde veya lif örneklerinde kullanacağımız lif yapılışı var. Şişle lif modelleri çok amaçlı örgülerden diyebiliriz. İp değişikliği ve ilmek değişikliği yaparak battaniyelere de uyarlanabilir. Lif modellerinde şişle ördüğümüz lifler çok revaçta. Çok seviliyor ve çok kullanışlı. Yine kare lif modelleri, uzun lif modelleri olarak tasarlayabilir hatta takım lif modelleri olarak örebilirsiniz. Elazığ lif modelleri yapımı takım olarak örülecek güzel örgü modellerinden. Şiş örgü lif modelleri yapılışı için yeni model şişle kare lif modeli yapılışını öğrenelim.

İki Şişle Kare Lif Nasıl Örülür?

Yine farklı bir iki şiş lif modelinin anlatımını sizler için hazırladık. Çok sık tercih edilen örgü modellerinden olan selanik modelimizi önce V ajurlarla destekledik daha sonra örneğin üzerini kapatarak baklava desenimizi kesme işlemi yaparak meydana getirmiş olduk.

Şişle Kare Lif Modeli Yapılışı

İki şiş lifimizin başlayış şekilleri mantık olarak hep aynı ilerlerken bu lifimizde farklı bir kenar modeli kullanıp lifimizin kenar kısmını küçük üçgen tırtıklar olarak yaptık. Lifimizi yine kutu kenar modelinde olduğu gibi 5 ilmekle başlayıp kenar modelimizi her sırada eksilterek 2 ye düşürdük. Daha sonra tekrar 3 ilmek arttırarak 5 e tamamladık. Kenar modellerimiz arasında kalan ilmeklerimize selanik model baklava desenimizi uyguladık. Görünüşte zor görünürken oldukça basit ilerleyen bir model olduğunu belirtmeliyim. Kesinlikle göründüğü kadar zor olmayan bir model, yeni örgü öğrenenler de korkmadan bakmalarını modeli incelemelerini tavsiye ediyorum.

Şişle Kare Lif Modeli Yapılışı 1

Çeyizlere şıklık katacak ve her evde mutlaka bulunması gereken modelimizin videosu ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Şişle kare lif modeli yapılışı yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler