Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Lif Modeller Açıklamalı

Çiçekli lif modellerinden sizlere harika bir kese lif modelleri hazırladık. Kolay lif modelleri açıklamalı çok güzel bir örnek. Takım lif modelleri olarak örmeye başladığımız modellerden. Bugün kese lif modeli yarın kare lif sonrasında ise diğer parçaları. Lif modelleri her zaman ördüğümüz hiç örmekten vazgeçmeyeceğimiz örgülerden. Kese lif modellerinden 1- 2 modele değinelim ve yeni modelimizin yapılışına geçelim. Takım olarak örebileceğiniz süper bir örnek var. Güllü takım kese lif yapılışı. Diğer parçaların nasıl örüldüğünü de yine önceki tarifler arasında bulabilirsiniz. Nazar boncuklu kese lif nasıl örülür yine detaylı anlatımı mevcut. Nazar boncuklu lif modelleri sevenler için harika bir model. Şimdi kolay lif modelle açıklamalı örneğin detaylarına geçelim.

Kolay Lif Modelleri

Kenarları fırfırlı, çiçeklerle süslenmiş süper bir örnek. Kolay lif modelleri açıklamalı örnek için 4 adet lif modeli, 2 numara ve 7 numara tığ, makas kullanacağız. Malzemeler hazırsa hemen lifin yapılışına geçelim.

Kolay Lif Modeller Açıklamalı

2 parçadan oluşan termos kese lifimizin arka parçasını 11 fıstık olarak başlıyoruz ve yıldız örgü tekniği ile 15 sıra örerek dikdörtgen bir parça elde ediyoruz. Ördüğümüz parça üzerinde sıra başında ve sıra sonunda 2 fıstık boş bırakarak bilek kısmını 3 sıra örüyoruz. Sıra sonlarında artırma işlemi de yaparak 10 fıstıkla son sırayı ve parçayı tamamlıyoruz. Ön kısımdaki parçayı 11 fıstıkla başlayarak 3 sıra yıldız örgü tekniği ile ördükten sonra kenarlarda 2 fıstık yıldız örgü tekniği ile örüp ortadaki 7 fıstığı kutu tekniği olarak örüyoruz ve 9 sıra kutu tekniği olarak ördükten sonra 3 sıra yıldız örgü tekniği olarak örüyoruz. Bu parça üzerinde de arkadaki parçada olduğu gibi bilek kısmını 3 sıra örüyoruz. Ön parça üzerinde kutu tekniği olarak çalışmış olduğumuz fıstıkların üzerine yeşil ip ile tekli fıstıklar yapıp kapatarak çerçeve yapıyoruz. Ortada 8 yapraklı çiçek köşelerde 6 yapraklı papatya çiçekler yaparak sabitliyoruz. En son olarak iki parçayı birbirine sabitleyip fırfır uygulaması yaparak modelimizi tamamlıyoruz.

Kolay Lif Modeller Açıklamalı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler