Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Yuvarlak Lif Modelleri Yapılışı

Lif modellerinden çok hoş çok zarif yeni bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Sırada fıstıklı yuvarlak lif modelleri yapılışı var. 2 renk veya daha çok renkle yeni lif modellerini örebiliriz. Yuvarlak lif modelleri farklı liflere çevirmek kolay. 3 parça ördüğümüzde ve birbirine eklediğimizde uzun lif modelleri, 2 parça örüp üst üste koyup birbirine eklediğimizde ise kese lif modelleri oluşuyor. Böylece 3 parçayı örerek çok şık takım lif modelleri örebiliriz. Liflerin üzerine inciler, boncuklar dikebiliriz. Açıkçası ben boncuk dikmeyi çok doğru bulmuyorum. Kullanırken zarar verebilir rahatsız edebilir diye düşünüyorum. Siz nasıl düşünüyorsunuz. Boncuklar liflerde kullanılmalı mı.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz çeşitli örgü modelleri ve yapılışlarından bahsedelim. Lifler, keseler örelim. Mesela kabak lifi kullanarak ve üzerini örgü ile kaplayarak lifler örmüştük. Tarifine örgü duş kesesi yapımından ulaşabiliriz. Bu güzel kese modelinden de ilham alarak farklı modelleri tasarlayabiliriz. İki şişle paspas yapılışı hazırlamıştık. Bence bu güzel model lif örnekleri olarak da örülebilir. Sayılar ayarlanarak life çevrilebilir. Bahar çiçeği lif yapılışı videolu anlatımlı olarak hazırlamıştık. Motiflerle örülüp birleştirilerek çiçek görüntüsü vermiştik. Çok sevilen lifler arasında yerini almıştı. Şimdi fıstıklı lifin yapılışını öğrenmeye geçelim.

Fıstıklı Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Küçük yaşlarda resim yaparken yuvarlak çizip kenarlarına çizgiler yaparak güneşi oluştururduk. İlk baktığımızda da lif o şekilde durmuyor mu. Güneş gibi. Sıcacık ışınlarını saçan güneşe benziyor. O yüzden sarı renklerle de sarı renk tonlarıyla da çok güzel olur. Güneş lif modelleri gibi.

Fıstıklı Yuvarlak Lif Modelleri Yapılışı

Fıstıklı yuvarlak lif modelleri yapılışını tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Çok güzel değil mi. O halde hemen anlatıma geçelim. Lifin örülüşünü izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler