Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Renkli Kolay Lif Modelleri

Kalpli lif örneklerinden yepyeni bir model tarifi daha. Tığ işi lif kalp desenlerinden oluşan yuvarlak lif modellerine çok güzel bir örnek. Lif örneklerinden minik kalpler lif modeli yapımı tarifi videolu anlatımlı örneklerimizden. Tarifini kısaca yazılı olarak ve daha sonrasında videolu olarak hazırladık. Zorlanmadan örebilirsiniz. İki renkli kolay lif modelleri yapılışında kalpleri tek renk olarak da yapabilir isterseniz her kalbi farklı renkte de yapabilirsiniz. Hadi şimdi yapılışına geçelim.

İki Renkli Yuvarlak Lif Modelleri

Yeni bir lif modeli ile sizlere. Kolay bir şekilde öreceğiniz kalpli yuvarlak lif modeli hazırladık. Her zaman yeni model ile sizlere faydalı olmak amacıyla kızlarımızın çeyizlerini süsleyecek lif modelleri arasından yine bir sarı ve beyaz renk ile örülmüş yuvarlak lif modeli çok basit ve kolayca örebileceğiniz bir model. İki renkli kolay lif modelleri için 2 renk lif ipi kullandık. 8 no tığ kullandık. Ayrıcı makasa ihtiyacımız olacak.

İki Renkli Kolay Lif Modelleri

Üç zincir çekip üstüne üç fıstık örerek başladık. Artırarak toplam 6 sıra ördük.  Ardından 6 yan fıstık vardır. İkiye ayrılır. Yarısını eksilterek üç fıstığın üstünü örerek oval ördük. Diğer üç fıstığın üstünü de aynı oval şekli verdik. Bitince kalp şekli oluştu. Sarı kalp kısmın iki yan taraflarına altı fıstığın üstünü beyaz ile bir sıra örerek yıldız tekniği ördük. Tekrar beyazın üstünü sarı ile bir sıra ördük. Bir dilim bitti ve aynı şekilde altı dilim örülecek. Ördüğümüz 6 dilimi zincir çekip iki dilimi birbirine ekleyin. Tekrar tekrar aynı şekilde altı dilimi birbirine ekleyin.
Orta kısmı için de iki tane puf çiçek örüp iki yüzüne de çiçekleri tutturun. İki yüzlü bir lif oluyor. Sarı ve beyaz ile güzel bir güneşin kalbi yuvarlak lif modeli sizler için hazır. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler