Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Papatya Lif Modeli Yapılışı

Baklava dilimi papatyalı, incili lif. Papatya lif modeli yapılışını kare, yuvarlak, uzun olarak örüp takım lif modelleri olarak tamamlayabilirsiniz. Lif modellerinden çok zarif bir örnek. Papatya lif yapılışı açıklamalı olarak hazırladık. Herkes tarafından rahatça örülebilmesi için. İlk defa lif örecek arkadaşlarımızda zorlanmadan örebilirler. Örgü lif modelleri anlatımlı örneğin tarifine geçelim.

İncili Papatya Lif Yapılışı

Papatya lif modeli yapılışı için aynı rengi iki farklı tonda ipliği, 7 numara tığ, makas ve inciye ihtiyacımız olacak. Çiçekleri dikmek için iğne kullanacağız birde.

Papatya Lif Modeli Yapılışı 3

Papatya Lif Modeli Yapılışı

Öncelikle zemini örerek başlıyoruz. Yıldız örgü tekniği ile örüyoruz ve tekli fıstıkla başlayarak her sıra sonunda artırma işlemi yapıyoruz. Bu şekilde 16 sıra yani bir sırada 16 fıstık olana kadar bu şekilde örüyoruz. 16 fıstık elde ettikten sonra her sıra başında eksiltme işlemiyle sıraya başlayarak sayılarımızı her sırada 1 tane eksilterek fıstıkların hepsini eksiltiyoruz. Lifimizin zemini baklava dilimi seklinde oluyor. En son kenar oyasını yaparak ilk aşamayı bitirmiş oluyoruz.

Puf çiçek yapılışı için  5 zincir çekerek bir yuva oluşturuyoruz ve aralara 1 zincir çekerek 2’li trabzan yapıyoruz 12 tane. Çiçeğimizin ortasında zemin renginin bir iki ton koyusu olan bir ip kullandım. Tercihe göre siz ayni renk ip ile devam edebilirsiniz. Aralara 1 zincir çektiğimiz boşluklara 2 boşluğa toplam 12 dolgulu fıstık yaparak çiçeğimizin yapraklarını oluşturuyoruz. Bu şekilde 6 yapraklı bir puf çiçek hazırladık. Bu çiçekleri örerken baklava dilimi seklinde ekleyerek 9 adet çiçek örüyoruz. Çiçekler bittikten sonra ortalarına incilerde dikerek zeminle birleştiriyoruz. Çiçeklerin kenarlarından da zemine dikiyoruz. Tercihe göre çiçeklerin ortasına inci dikmeyebilirsiniz.

Papatya Lif Modeli Yapılışı 1

Papatya Lif Modeli Yapılışı 2

Papatya Lif Modeli Yapılışı 5

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler