Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kese Lif Örneği Yapılışı

Takım lif modelleri olarak da örüp kullanacağınız harika örneklerden biri. Lif örneklerinden tek motif olarak yaptığımızda 3 parçayı birleştirebilir kat kat lif modelleri yapılışından uzun lif modellerine çevirebilirsiniz. Motifi biraz daha büyük yaparak yuvarlak lif modellerine örnek yapabiliriniz. Böylece çeyizlik takım lif modellerinden güzel bir örneği oluşturmuş oluruz. Kese lif modellerini diğer modellerden uyarlamak daha kolay sanki. 2 parça örüp kenar kısımlardan birleştirebiliriz. Laleli kese lif yapılışı takıma uyarlanabilecek örneklerden. Nazar boncuğu kese lif yapılışı da aynı şekilde. Tek başına veya takım olarak kullanabileceğimiz bir model. Daha önce püsküllü kese lif örmüştük. Orada bulunan modeli de uzun, kare gibi modellerle takıma çevirebilirsiniz. Ayrıcı farklı kalınlıkta iplerle örerek çeşitli örgülerde kullanabilirsiniz. Örgü banyo paspası olarak şahane duruyor mesela. Hadi şimdi takım veya tek olarak örüp kullanacağımız yeni model lifin anlatımına geçelim.

Kese Lif Nasıl Örülür?

Her renk düzeniyle öreceğimiz kat kat yaprakları çıtı pıtı çiçekleriyle örülmüş şahane bir model. Suzan’ın el işi dünyasına ait lifi keyifle öreceksiniz. Suzan Hanım detaylarıyla anlatmış. Modeli inceleyip, örülüşünü öğrenip bizlere geriye örmek kalıyor. Kese lif modelleri ve uzun lif modelleri bana daha kullanışlı geliyor. Ördüğümüz lifleri hediye olarak da örüp sevdiklerimize verebiliriz.

Kese Lif Örneği Yapılışı 1

Kese olarak yukarıdaki gibi duracak. Ben çok beğendim. Eğer takıma tamamlamak isterseniz tıpkı aşağıdaki gibi görünecek.

Kese Lif Örneği Yapılışı

Çok güzel duruyor değil mi. Hadi nasıl örülür izleyelim. Örmeye başlayalım.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler