Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ay Çiçeği Lif Modeli Yapılışı

Lif modellerinden çok güzel bir örnek daha. Ay çiçeği lif modeli yapılışı. Fıstıklarla yapılmış kolay gösterişli bir model. Aynı modeli farklı kalınlıkta iplerle örerek paspas modelleri, bebek battaniyesi, örgü amerikan servis modellerinde kullanabilirsiniz. Sarı, kahve, beyaz, yeşil gibi renklerle ay çiçeği lif modeli yapılışını örebilirsiniz. Ayçiçeği örneğini birçok yerde kullanıyoruz. Battaniyelerde, hırkalarda, iğne oyalarında, çeşitli süslemelerde kullanıyoruz. Penye ipten ayçiçeği paspas yapımı çok güzel bir örnek. İç mekan dekorasyonunuza renk katacak. Videolu ayçiçeği motifli bebek battaniyesi yapılışı çok beğendiğim örneklerden. Birazdan ayrıntılı videolu anlatımı ile çok beğeneceğiniz ay çiçeği lif modeli yapılışı pamuklu iplerle örüldüğünde amerikan servis, kalın iplerle örüldüğünde paspas olarak da çok güzel güzel bir örnek.

Ayçiçeği Lif Yapımı

Çok güzel çiçekli bir örnek. Sarı yerine maviler, pembeler de kullanabilirsiniz. Kırmızı ile yapıp tohum kısmı için siyah kullanabilir ve örgü gelinciğe benzetebilirsiniz. Her renk ile çok güzel olacak bir örnek. Ay çiçeği lif modelleri değişik renklerle örülerek çeyizlik lif modelleri olarak kullanılabilir.

Ay Çiçeği Lif Modeli Yapılışı

Ay çiçeği şeklinde örmek isterseniz sarı, beyaz, yeşil ve kahverengi kullanacağız. Yeşil ve beyaz sabit kalarak diğer renkleri değiştirebilirsiniz.

Ay Çiçeği Lif Modeli Yapılışı 1

Ay Çiçeği Lif Modeli Yapılışı 2

Fıstık tekniğini birçok yerde kullanıyoruz. Şallarda, yeleklerde, battaniyelerde.. Liflerde de kullandığımız bir teknik. Altıgen olarak hazırlanmış modeli yuvarlak olarak da çiçek kısmından sonra köşe kısımlarını iptal ederek örebilir örgü amerikan servis olarak kullanabilirsiniz. O zaman farklı ipler seçmelisiniz.

Ay Çiçeği Lif Modeli Yapılışı 3

Hazırsanız hemen ayçiçeği lif modeli yapılışına geçelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler