Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Ayçiçeği Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Benimde çok beğendiğim motiflerden biri. Daha önce yapılışını aramıştım ama bulamamıştım. Ücretli olarak çıkıyordu karşıma ve telif hakkı olduğu için yayınlayamıyorduk. Bugün şans eseri çiçek motifli bebek battaniyesi yapılışı videolu olarak karşıma çıktı. Çok mutlu oldum ve hemen sizinle paylaşmak istedim. Takipçilerimiz arasından da bu bebek battaniyesi modellerini soranlar vardı. Bu tarif hepimize gelsin. Kırlent modelleri, örgü koltuk şalları, bebek battaniyesi ve olarak yapabilirsiniz. Güzel ve gösterişli bir model. Motifin 1 tanesi yaklaşık 12 cm civarında. Hazırlayın ipleri başlıyoruz.

Ayçiçeği Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Beyaz ve sarı bebe yünü
  • 4.5 mm tığ

Videolu,Ayçiçeği Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

1.tur : Sihirli halka örgü amigurumi başlangıç yaparak başlayalım. 3 zincir çekip yanına 11 trabzan yapalım.

2. tur : 1 zincir çekip dönelim. Tığa 2 kez ip dolayıp trabzan yapalım. Bir sonraki ilmek içine sık iğne yapalım. Tığa tekrar 2 kez ip dolayıp aynı yere trabzan yapalım. Bir sonraki ilmeğe sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

3.tur : 1 zincir çekip tığa iki kez ip dolayalım. Yanına trabzan ile batalım. Aynı yere sık iğne yapalım. Bir sonraki araya sık iğne ile batalım. Tığa iki kez ip dolayıp trabzan yapalım. Aynı yere sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar.

4.tur : Bir önceki turda yaptığımız gibi bir sıra daha tomurcukların arasına batarak aynı işlemi yapalım.

İpi sabitleyip keselim ve diğer renge geçelim.

5.tur : İpimizi sabitleyelim ve 1 zincir çekip aynı yere 2 sık iğne yapalım. Bir sonraki 1 zincir çektiğimiz kısma geçip 2 sık iğne yapalım. 5 zincir çekip sık iğnenin üzerine batarak yuva oluşturalım. Yanındaki ilmeğe 2 sık iğne yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

6.tur : Aynı renkli iple devam ederek tığa ilmek alalım ve ilk yuvanın içine tekli trabzan yapalım. Yanına 4 tekli trabzan yapıp 2 zincir çekelim. Aynı yere 5 tekli trabzan yapalım. 2. sık iğne üzerine sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar tüm yuvalara aynı işlemi yapalım.

Beyaz iplikle devam ederek aynı şekilde yuvalar yapıp içini trabzan ile dolduralım. İstediğiniz kadar turları tekrar edip dilediğiniz büyüklükte motif yapabilirsiniz. Motifin birleştirme şeklini ikinci videoda bulabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Ayçiçeği motifli bebek battaniyesi yapılışı video :

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Ayçiçeği Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı”
  1. NURİYE HELVACI dedi ki:

    BEYAZ-SARI AYÇİÇEĞİ ÖRGÜ BATTANİYE ÇOK GÜZEL…BİR TANESİ 28 MARTTA DOĞDU BİRİ DE TEMMUZDA DOĞACAK İKİ TORUN VAR.KEŞKE ÖREN BİRİ ÇIKSA DA BEN ALSAM…

    1. Ayşe dedi ki:

      Nuriye hanım öncelikle Allah bağışlasın, hepsi sağlıklı sıhhatli olsun. Yorumunuz yayınlandı, sipariş almak isteyen olursa size yönlendirebiliriz. İlginize teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler